У Харкові студенти вимагають пільгового проїзду і готують протести

Міська рада Харкова повинна передбачити кошти в бюджеті на компенсацію пільгового проїзду студентів у метро

У Харкові студенти вимагають пільгового…

Про це повідомив директор Департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації Анатолій Бабічев, передає depo.ua з посиланням на прес-службу ОДА.

Харківські студенти з 1 січня 2015 року платять за проїзд в метро за повним тарифом - 3 грн. за одну поїздку. Таке рішення ухвалив КП «Харківський метрополітен», посилаючись на те, що в міському бюджеті не закладені кошти на компенсацію цієї пільги. Дізнавшись про це, студенти харківських вузів вирішили організувати акції протесту.

«Підтримати нас пообіцяли і в ХОДА, і ректори вузів, і багато різних організацій», - заявляють організатори акції «1,5 метровий протест».

Всього вимог п'ять. Перша - повернення пільг для проїзду в метрополітені. Друга - стосується перегляду пільг для проїзду в електротранспорті.

«Зараз ця пільга така, що нею не вигідно користуватися. Відповідно до неї студент повинен їздити 4 рази на день на трамваї або метро 30 разів на місяць. З нас стільки ніхто не їздить у трамваї і тролейбусі », - пояснює співорганізатор акції протесту Микита Андреєв.

У свою чергу Бабічев зазначив, що раніше КП «Харківський метрополітен» ніколи не отримував субвенцію з держбюджету на компенсацію пільгового проїзду студентів. Засоби вишукувалися комунальним підприємством за рахунок пільги на сплату податку за землю до міського бюджету.

«Харків - студентська столиця, це рішення не принесе нікому радості. 195 тис. студентів і 5 тис. учнів ПТУ позбулися цієї пільги. У минулому році в Харкові 55 тис. студентів скористалися цією пільгою. За нашою інформацією у всіх інших обласних центрах студентська пільга на проїзд залишається, і місцеві бюджети знаходять можливості компенсувати проїзд студентів. Ми сподіваємося, що міськрадою буде прийнято правильне рішення», - зазначив Анатолій Бабічев.

«Останнє слово залишається за міською радою, яка передбачає або не передбачає гроші на пільгу в бюджеті. Йдеться про суму в 35 млн. грн. в рік. Міська рада всі 20 років ці гроші знаходила і передбачала. Хоча кожен рік проходили переговори і суперечки, але в підсумку завжди виходили на позитивне рішення», - підкреслив голова Ради ректорів Харківської області Віль Бакіров.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme