Німеччина і Велика Британія відмовляються від видобутку вугілля в шахтах

Відразу дві кам'яновугільні шахти в Західній Європі - у Великій Британії та Німеччині - припинили роботу минулого тижня

Німецьке обладнання розпродається, зокрема, в Китай, Росію і в Україну, передає depo.ua з посиланням на Deutsche Welle.

Німецька шахта Auguste Victoria у Марлі на півночі Рурської області пропрацювала 116 років.

Після її консервації у ФРН залишилися всього дві діючі кам'яновугільні шахти, які будуть закриті в 2018 році.

Таким чином, у Німеччині залишилося всього дві діючі кам'яновугільні шахти, які планують закрити в 2018 рік.

Відмова від вугільної промисловості в Західній Європі викликана цілим рядом причин. Головна з них - економічна.

"Видобуток підземним способом в традиційних і багато в чому виснажених вугільних басейнах стає все більш нерентабельною. Особливо в умовах, коли пропозиція на світовому ринку величезна, а в деяких країнах, наприклад, в Австралії, видобуток йде відкритим способом в гігантських кар'єрах", - повідомляє видання.

Інша причина - екологічна, так як спалювання вугілля вважається однією з головних причин викиду в атмосферу великої кількості вуглекислого газу CO2, який викликає парниковий ефект і глобальне потепління.

За даними DW, половину всього видобутого на планеті вугілля споживає Китай, який є одним із його найбільших виробників. На різних китайських родовищах вже давно використовується німецьке обладнання, що демонтується з шахт, які закриваються в Німеччині .

Поряд з китайськими фірмами великими покупцями такого обладнання є компанії з Австралії, США, Туреччини. Його також продають у Польщу, Чехію, Росію і Україну.

Уряд Німеччини вважає, що повністю відмовитися від використання вугілля можна буде протягом найближчих 20-25 років. Зараз 18% електроенергії, яка виробляється у ФРН, приходиться на частку кам'яного вугілля. Головним його постачальником є Росія.

Нагадаємо, у Великій Британії припинила роботу остання глибока вугільна шахта Келлінглі, яка розташовувалася в Йоркширі, на півночі країни.

У країні продовжують працювати кілька вугільних кар'єрів. Але до 2025 року будуть виведені з експлуатації всі вугільні електростанції  Великій Британії, на яких немає обладнання для зниження викидів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme