Девальвація гривні вдарила по каско - ЗМІ

По Україні покотилася нова хвиля подорожчання страховок каско - водіям приходять «листи щастя». В них фінансисти нагадують про девальвацію гривні, кажуть про переоцінку вартості автомобіля

Девальвація гривні вдарила по каско - ЗМ…

Так, якщо при курсі 8 грн./$, наприклад, $20-тисячна машина коштувала в гривні 160 тис., то тепер - майже 260 тис. (перерахунок відбувається за офіційним курсом Нацбанку). І повідомляють про необхідність дострахувати авто: адже, наприклад, при тарифі 7% каско для 160-тисячного «залізного коня» обходиться в 11,2 тис. грн., а для 260-тисячного - вже в 18,2 тис. грн. Ось людей і просять доплатити різницю в 7 тис. грн, пишуть «Вісті», передає ДеПо.

Найчастіше ініціюють переоцінку банки, які вимагають страхувати машини під час надання автокредитів, хоча в деяких випадках вона відбувається і з подачі самих страховиків. При цьому, в деяких страхових компаніях це перша така кампанія, а деякі вже просили автолюбителів (що купили у них поліси каско) дострахувати кілька місяців тому, і це вже друга серія.

«Розмір страхового покриття з каско банки почали перераховувати ще в квітні, коли відбувся різкий стрибок курсу (до 11 грн./$ - ред.). У зв'язку з цим вартість поліса виросла на 10-25% », - повідомила заступник голови правління однієї із страхових компаній.

Подорожчання торкнулося всіх полісів. «Перерахунок покриття пропонуємо як клієнтам, з якими у нас діють договори, так і тими, договори з якими підлягають продовженню на наступний період», - сказав начальник департаменту роздрібних продажів ще однієї страхової компанії.

Грошей у людей немає, так що дострахувати свої машини погоджуються далеко не всі. Найчастіше вмовити вдається водіїв, на яких ще може надавити банк (тобто позичальників), і нагадати, що він має право оштрафувати людину за невиконання кредитної угоди (там написано, що заставне авто має бути застраховане на повну вартість).

Фінансисти визнають, що якщо мова йде про каско для некредитних машини, людина не зобов'язана доплачувати за страховку. Можна за неї не приплачувати і в разі, якщо він зможе про це домовитися зі своїм банком. Багато для цього просто починають шантажувати кредиторів - тим, що перестануть виплачувати автокредит.

У той же час експерти відразу попереджають, що, якщо справа дійде до страхового випадку, то людина одержить виплату, виходячи з чинного розміру страхового покриття.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme