Данилюк: Ми близькі до отримання траншу від МВФ

Міжнародний валютний фонд дуже близький до виділення Україні чергового траншу кредиту

Про це в інтерв'ю Reuters заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк, передає depo.ua.

"Ми дуже близькі і це дуже важливо для нас, оскільки є важливим сигналом для ринків, для інвесторів, і це розблоковує іншу фінансову підтримку," - сказав він.

Данилюк відмовився назвати більш конкретні терміни отримання траншу, сума якого, як очікується, складе близько млрд замість запланованих раніше ,7 млрд. Зокрема, Україна отримає млрд для бюджету, гарантований Сполученими Штатами. Крім того, надійде фінансова допомогу в розмірі 600 мільйонів євро, а також деякі кредити на купівлю газу.

Як відомо, МВФ схвалив програму співробітництва з Україною з використанням механізму розширеного фінансування у березні 2015 року терміном на 4 роки з обсягом фінансування ,5 млрд. У минулому році Україна отримала два транші за програмою в обсягах млрд. і ,7 млрд. Восени 2015 року Київ повинен був пройти другий перегляд програми і отримати третій транш у розмірі ,7 млрд., однак ситуацію ускладнили проведені в жовтні вибори в місцеві ради, а потім серйозні політичні суперечки навколо податкової реформи та формування бюджету на 2016 рік, і співпраця з МВФ була фактично заморожена.

На початок 2016 року політичне протистояння гілок влади в Україні посилилося. Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард закликала українську владу подолати політичне протистояння і здійснити ряд термінових заходів для подолання корупції, однак переговори з фондом були відновлені лише у кінці квітня з приходом до влади нового уряду на чолі з екс-спікером парламенту Володимиром Гройсманом.

Влітку сторони повернулися до другого перегляду програми співпраці і, за запевненням української влади, узгодили всі спірні моменти щодо меморандуму, що включає оцінку реформ і завдання на майбутнє. Очікувалося, що меморандум буде підписаний на початку липня, а в кінці липня відбудеться засідання Ради директорів МВФ, за рішенням якої Україна могла б отримати третій кредитний транш. Його обсяг був також предметом обговорення - від 1 до 1,7 млрд. Однак меморандум так і не був підписаний, а засідання Ради директорів не відбулося.

Українське питання відсутнє в плані роботи Ради директорів фонду до 7 вересня включно

Читайте також: Чому транш МВФ затримався більше ніж на рік

google_ad_client = "ca-pub-6357157020881797"; google_ad_slot = "1213993022"; google_ad_width = 728; google_ad_height = 90;

Loading...
Loading...