"Північний потік-2" позбавить Україну понад млрд, - США

Проект будівництва трубопроводу для збільшення обсягів поставок російського газу до Німеччини може позбавити Україну більше млрд транзитних зборів

Крім цього, цей проект суперечить завданню Євросоюзу щодо зниження енергетичної залежності від Росії, заявила заступник помічника держсекретаря з енергетичної дипломатії Робін Данніган, передає depo.ua з посиланням на"Голос Америки".

Євросоюз у прагненні допомогти Києву після анексії Криму намагається зміцнити енергетичні зв'язки з Україною, в той час як Росія погрожує припинити постачання газу через територію сусідньої країни. "Напрошується питання: навіщо однією рукою підтримувати Україну, а другою – душити її?" – зазначила Робін Данніган на профільній конференції.

"Припинення транзиту газу по території України позбавить її щорічного доходу в розмірі млрд", – нагадала вона.

""Північний потік-2" насправді загрожує не тільки виживанню України та її ресурсів, але і паливній диверсифікації в Європі, особливо у південно-східній Європі", – попередила американський дипломат.

Російський "Газпром" у великих кількостях постачає газ до ЄС через територію України, але заявив, що має намір відмовитися від цього маршруту. Будівництво газопроводу "Північний потік-2" дозволить Росії постачати газ в обхід України з 2019 року. За оцінками "Газпрому", проект обійдеться в 9,9 млрд євро.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

Loading...
Loading...