У нових підручниках на Росії Переяславську раду називають "вільним вибором українців"

У нових підручниках з історії на Росії Переяславську раду гетьмана Богдана Хмельницького 1654 року описують, як мало не найрадіснішу подію в історії України, а не вимушений союз

Зміст нових "ідеологічно правильних" підручників дослідили журналісти російського видання Znak.com, передає depo.ua.

З низки історичних подій, які традиційно включаються в усі навчальні плани на Росії, звертає на себе увагу параграф, який з'явився в новій версії підручника, про мотиви виходу українських земель з-під залежності Речі Посполитої і укладення військово-політичного союзу з Московською державою.

Не дивлячись на позицію частини [козацької] старшини, яка розглядала Переяславльску раду як епізод в політичній боротьбі, то був вільний і усвідомлений вибір українського народу, прояв культурної, історичної релігійної, етнічної спільності, що з'єднує два народи", - прописали автори нового навчального видання Андрєєв, Федоров, Амосова.

У виданні 2012 року Андрєєва і Данилевського фрагмент про рішення Переяславльскої ради звучав простіше: "У січні 1654 року на Переяславльскій раді було прийнято рішення про входження України до складу Росії. При цьому Україна отримувала автономію: цар зберігав гетьманське управління, права і вольності козацького війська, самоврядування міст".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme