НАН через брак фінансів скоротить дослідження та співробітників

Бюджет-2016 року передбачає скорочення фінансування Академії наук України, що призведе до скорочення штату та згортання низки проектів

Про це повідомив президент НАН Борис Патон. Він зауважив, що бюджет передбачає скорочення фінансування Академії — до суми заледве 2 млрд. 54 млн, пише depo.ua з посиланням на "Голос країни".

Водночас мінімальна сумарна потреба НАН на 2016 рік становить майже 2 млрд. 780 млн. грн.

За його словами, це вкрай негативно позначиться на діяльності наукових установ. "Воно призведе до неминучого згортання досліджень за багатьма пріоритетними напрямами, суттєвого скорочення чисельності співробітників академії". – наголосив академік.

За таких обставин в Академії катастрофічними темпами продовжує зменшуватися кількість молодих учених. Вони або емігрують, або змінюють вид діяльності. Така тенденція прослідковуються впродовж останніх чотирьох років.

Як відомо, 8 грудня молоді науковці провели акцію "Молодь НАН – за реформу науки, а не бюджетний дерибан!". Молоді науковці влаштують науковий перформанс та пікетування під Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України.

Вони символічно продемонструють досягнення українських науковців – представлені на фото-картинах з виставки "Мистецтво науки" та постери з сучасними розробками науковців з різних установ Національної академії наук (НАН) України.

Організатори зачитають свої вимоги до депутатів Верховної Ради України, а потім – до Кабінету Міністрів України та передадуть відповідні листи-звернення. Десять фото-картин з "Мистецтва науки" буде передано для виставки до Верховної Ради України.

Зокрема, вчені вимагають реформувати науку відповідно до нового Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність", прийнятого 26 листопада Верховною Радою України, не проводити жодних реорганізацій Нацональної та галузевих академій наук до проведення належного аудиту із залученням як вітчизняних, так й іноземних експертів, забезпечити самоврядність Національної академії наук України згідно з законодавством та статутом, а також недоторканність її інфраструктури та земельних ресурсів та забезпечити у Державному бюджеті 2016 року повноцінне фінансування академічної науки, принаймні не нижче мінімальних потреб на рівні 2,7 млрд. грн.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя