Чи перетворять жінки День Захисника України на свято шкарпеток і піни для гоління

14 жовтня українці вперше відзначатимуть на державному рівні День Захисника України

Валентина Емінова
Головний редактор
Чи перетворять жінки День Захисника Укра…

14 жовтня українці вперше відзначатимуть на державному рівні День Захисника України. Але є небезпека, що нащі жіночки, в бажанні не залишити чоловіків без власного свята, перетворять цей день на дублікат 23 лютого. Depo.ua дізнавася, що робити, щоб цього не сталося

Цього року в українців з'явилося нове державне свято - указом президента 14 жовтня - день Покрови Пресвятої Богородиці, Українського козацтва та річниця створення УПА, стало державним святом - Днем Захисника України.

До цього, ще в лютому, напередодні радянського "Дня Защитника Отечества" українські жінки пояснювали, чому продовжують вітати чоловіків із днем армії не існуючої держави тим, що мовляв, не залишати ж їх подарунків. В нас, казали вони, є 8 березня (до речі також радянське свято), і чоловіки також мають право на "свій день". 

Хотіли - отримали. Але тепер, напередодні 14 жовтня у свідомих українок виникає важливе питання - що б такого придумати, аби свято не перетворилося на банальне дарування гвоздичок, одеколонів та приладів для гоління. Для когось може і шкарпетки з бритвою - бажаний подарунок, проте левова частка чоловіків на такі речі усе ж таки ображається, власне, як і жінки 8 березня на фартухи та швабри. 

В непростому визначенні того, що дарувати і як святкувати міг би статися при нагоді досвіт пращурів, але зараз він нам нажаль нічого не підказує.

Чи перетворять жінки День Захисника України на свято шкарпеток і піни для гоління - фото 1

Відомий український історик, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович - той самий, який запропонував зробити святом Захисника України 14 жовтня, розповів depo.ua, що в стародавній, дорадянській Україні святкували тільки День Матері, а от дня батька, чи якогось іншого "чоловічого" свята ніколи не відзначали. 

Крім того, на думку В'ятровича, день Захисника України - то свято не лише чоловіче,  адже Батьквіщину зараз захищають і жінки.

"Тобто, це свято має більш широке значення, ніж радянське 23 лютого. Але не буде нічого поганого, якщо в цей день українські жінки вітатимуть чоловіків", - каже він.

Чи перетворять жінки День Захисника України на свято шкарпеток і піни для гоління - фото 2

Зважаючи на те, що традиції святкування "чоловічого дня" в Україні нема, дуже нагальним буде 14 жовтня її започаткувати. Психолог Наталія Улько акцентує увагу на тому, що варто було б зосередитися не на атрибутиці, а на семантиці цього дня:

"Я вважаю, те що в нас з'явився день вшанування українського захисника, те що ми визнали, що в українців тепер є день відзначення нашої мужності - саме по собі подарунок", - каже вона.

Жінкам цього дня, на думку психолога, зовсім не обов'язково щось купувати.

"Можна сказати близькому чоловікові, що я тебе шаную, поважаю, я тебе вважаю своїм захисником - слово це також подарунок, іноді дорожчий за усе", - пояснює пані Наталя.

Продовжуючи тему схожості та несхожості Дня Захисника України з "Днем Защитника Отечества" ми запитали в психолога, чи доречно вітати 14 жовтня всіх чоловіків, як це робилося раніше, або тільки військових та бійців АТО.

"Дарування подарунку дає психологічну прив'язку до дня. Коли ми кожного року отримаємо в якійсь день подарунок, ми відчуваємо себе причетними до того, що у цей день відзначається. Тому раніше, ще за радянськиз часів, і маленьких хлопчиків також поздоровляли, щоб вони відчували себе майбутніми захисниками Батьківщини. Моживо, доречно було б робити це і зараз. Але так, щоб у цей день маленькі і вже дорослі чоловіки вітали один одного. Хлопці відчуватимуть спадкоємність і змалку звикатимуть до того, що вони є захисниками Батьківщини", - вважає пані Наталія Улько.

Що з цього приводу думають пересічні громадяни дізнатися важко. В чоловіків питатися про те, що вони хочуть у подарунок марно, бо вони в нас всі скромні і кажуть, що їм достатьно тільки посмішки, а в жінок про те, що вони подарують - тим паче, бо що ж це тоді буде за сюрприз.

Тому, щоб українці могли дізнатися думку одне одного стосовно святкування 14 жовтня, depo.ua вирішив провести опитування (голосування внизу під цим фото)

Чи перетворять жінки День Захисника України на свято шкарпеток і піни для гоління - фото 3

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme