Як посилення Суркіса в УЄФА вплине на Україну

Григорій Суркіс зберіг свої позиції в УЄФА, а лідер європейського футболу Мішель Платіні поставив шах президенту ФІФА Йозефу Блаттеру

Як посилення Суркіса в УЄФА вплине на Ук…

39 Конгрес УЄФА, який 24 березня пройшов у Відні, став у чомусь знаковим для України. Віце-президент УЄФА та почесний президент ФФУ Григорій Суркіс був переобраний до Виконавчого комітету УЄФА - вищого виконавчого органу. За результатами таємного голосування делегатів всіх 54 національних асоціацій Григорій Суркіс отримав 41 голос і чотирирічний мандат у Виконком. Крім нього до складу новообраного виконкому УЄФА переобралися Анхель Марія Вільяр Льона (Іспанія), Петер Жийєрон (Швейцарія) і Борислав Михайлов (Болгарія). Також у Виконкомі з'явилися і нові обличчя: Фернанду Гомеш (Португалія), Шандор Чаньї (Угорщина) та легендарний Давор Шукер (Хорватія).

З 59-річним Мішелем Платіні, який не мав конкурентів і був переобраний на посаду президента УЄФА, також пов'язано багато хорошого в українській футбольній історії (Євро-2012). Натомість росіянин Сергій Фурсенко більше не є членом Виконкому. Росія втратила представництво у вищому виконавчому органі вперше за 60 років.

Вплив Суркіса

Крім посади віце-президента 65-річний Григорій Суркіс очолює в УЄФА Комітет зі стадіонів та безпеки. Він є заступником голови Комітету УЄФА з маркетингових консультацій (який очолював Фурсенко) і входить у виконком Стратегічної ради УЄФА з професійного футболу. Слід додати, що на офіційному сайті УЄФА наразі немає інформації щодо змін у комітетах та на керівних посадах. Справа в тому, що зміни в керівництві комітетів могли відбутися на Конгресі, але дана інформація на офіційному ресурсі може з'явитися пізніше.

Але в будь-якому разі Григорій Суркіс зберіг свій вплив на процеси в європейському футболі, а прихід нової влади у Федерацію футболу України, де більшість ключових посад зайняли люди з команди Суркіса (перші віце-президенти Бандурко та Костюченко, а також віце-президенти Шкреба, Лашкул і Кочетов), дозволяє вірити в поліпшення, як мінімум, інфраструктурної складової в нашій державі. Не секрет, що виділення коштів УЄФА та ФІФА (5,5 млн євро) на будівництво міні-стадіонів у регіонах України за часів президентства у національній федерації Конькова лобіював саме Суркіс. Будівництво цих арен ще попереду, а в наступні чотири роки український функціонер також теоретично може посприяти певним інфраструктурним проектам.Точно підтримає Суркіса в цьому й новообраний президент ФФУ Андрій Павелко, кандидатура якого цілком віталася функціонером ще до президентських виборів. 

Враховуючи війну на Донбасі та економічну ситуацію в Україні, УЄФА цілком може відкрити для себе нові можливості, наприклад, будівництво футбольної інфраструктури на постраждалих територіях, допомога дитячо-юнацькому футболу, особливо школам, які раніше функціонували на Донбасі, подальша розбудова футбольної інфраструктури в Україні, кримські футбольні проекти та ін. За нашою інформацією, Григорій Суркіс в УЄФА є віце-президентом зі "східного напрямку". Тому у нього є гарна можливість лобіювати інтереси України, а "кримське питання", не дивлячись на те, що відповідальним за анексований півострів в УЄФА є словак Франтішек Лауринец, певним чином знаходиться в компетенції Суркіса.

Звичайно, будівництво інфраструктури з роками окупається та може відкривати можливості для певних "чорних" схем. Так само, як і фінансування Кримської футбольної ліги, яке здійснюватиметься через спеціальні фонди. Не секрет, що через ці фонди, наприклад - російські потенційні спонсори, зможуть відмивати кошти. Слідкувати за тим, щоб все було чесно, має саме УЄФА. А як воно буде - це вже інша розмова. Ми не стверджуємо, але повністю перемогти корупцію не можуть навіть у Європі. Тільки там вона трішки інакша, ніж в нас.

Зброя проти Росії

З огляду на останні події у світі в обличчі Суркіса Україна має певну перевагу над Росією у футбольних питаннях. І тут справа навіть не в тому, що вперше за 60 років у Виконкомі УЄФА немає росіян. Скоріше посада Суркіса та його відповідальність за "східний напрямок" дарують українцям впевненість у тому, що в спірних моментах функціонер буде на стороні України. Варто згадати лише баталії навколо Криму, де Суркіс із самого початку застерігав росіян від порушення статутних норм УЄФА. Підсумок кримської футбольної війни ми всі знаємо: кримським клубам заборонили грати в російських першостях, а відповідатиме за місцевий футбол саме УЄФА. Щоправда стрибати від радості і сподіватися, що в подальшому Суркіс лобіюватиме санкції щодо російського футболу, або виступатиме проти ЧС-2018, українцям не варто. Про санкції мова не йшла навіть після порушення росіянами статуту УЄФА, коли кримські команди грали у російському чемпіонаті. А загальне рішення УЄФА по Криму можна вважати як перемогою України, оскільки Росія втратила в іміджевому плані, так і компромісом, який влаштував Україну, Росію та УЄФА. Наша країна не віддала Росії кримський футбол, країна Путіна отримала шанс сильно не витрачатися на розвиток улюбленої гри мільйонів на півострові та уникла санкцій, а УЄФА просто красиво вирішив проблему.

Також не варто забувати про старі зв'язки Суркіса з Медведчуком...

Посилення впливу Платіні на ФІФА

На Конгресі у Відні були прийняті цікаві рішення. Разом з посадою президента УЄФА Мішель Платіні зберіг за собою крісло віце-президента ФІФА. Одними із семи віце-президентів ФІФА також були обрані колишній виконавчий директор "Манчестер Юнайтед", а нині віце-голова Футбольної асоціації Англії Девід Гілл, іспанець Анхель Марія Вільяр Льона (який також є членом виконкому УЄФА) і президент Німецького футбольного союзу Вольфганг Нірсбах. Гілл та Нірсбах раніше казали у ЗМІ, що голова ФІФА Зепп Блаттер має піти з посади.

Президентські вибори у ФІФА відбудуться 29 травня. 79-річний Блаттер спробує переобратися, а його конкурентами стануть легендарний португалець Луїш Фігу, віце-президент ФІФА принц Йорданії Алі бін Аль-Хуссейн та голова нідерландської футбольної федерації Міхаель ван Прааг. Блаттера вважають фаворитом перегонів, але з огляду на останні корупційні скандали щодо вибору господарів ЧС-2018 (Росії) та ЧС-2022 (Катару), тиск на Блаттера з боку ФБР, які проводять власні розслідування, функціонер може або піти красиво, або залишитися, опинившись під впливом людей Платіні. Додала проблем Блаттеру і швейцарська влада, яка прийняла закон, що дозволить зробити прозорішою роботу міжнародних спортивних організацій, штаб-квартири яких знаходяться на території країни. Тепер банківські рахунки Блаттера та інших чиновників можуть перевірити. Звичайно, якщо функціонер "чистий" - він може не хвилюватися та спокійно перемагати на виборах. В іншому випадку, якщо він не буде поступливим, спливе багато цікавих фактів його діяльності. В будь-якому разі самостійного гравця Блаттера ми навряд чи вже побачимо.

Що від цього отримає Україна? Посилення впливу Платіні на світовий футбол так чи інакше піде у плюс нашій країні, оскільки Григорій Суркіс знаходиться у команді Платіні, а український футбол так чи інакше наразі залежний від Суркіса.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme