Роботу Львівської мерії щодо утилізації сміття визнали незадовільною

Львівська облрада прийняла рішення про заходи щодо вирішення критичної ситуації з утилізацією твердих побутових відходів у Львові та Львівській області. Роботу виконавчих органів визнано незадовільною

Це рішення депутати прийняли на сесії 5 квітня. "За" проголосував 51 депутат, передає Depo.ua із посиланням на IA ZIK.

Депутати заслухали доповіді в.о. директора департаменту житлово-комунального господарства ЛОДА Назарія Романчука та керівника департаменту житлового господарства та інфраструктури Сергія Бабака.

Зі слів С.Бакака, на сьогодні у Львові перенакопичено сміття на понад 480 майданчиках, вивозити його нікуди. На його думку, місто та область мають спільно облаштувати сучасний полігон ТПВ.

Депутати порадили посадовцю міськради, аби міський голова Львова не писав листи до міських голів області, а зустрічався з ними, інвестував гроші у ці території, які погодяться приймати сміття, адже проблему потрібно вирішувати.

"Якщо би міська влада особисто їздила до міських голів, то можна було би знайти спільну мову і проблема би не була такою гострою", - додав керівник департаменту ЛОДА Н.Романчук.

"Було достатньо рішень, щоб почати діяти. Скоро будуть роковини трагедії на сміттєзвалищі, а конкретних напрацювань немає. 650 тис. тонн сміття у наступні три роки десь потрібно розміщати. Львівська міськрада не має шляхів вирішення", - наголосив депутат Б.Гагалюк. На його думку, справу під контроль має взяти ЛОДА.

Голова бюджетної комісії облради Олег Домчак підкреслив, що за кошти, які міська рада виділяла і продовжує виділяти на вивезення ТПВ вже можна було збудувати сміттєпереробний завод.

Депутати також наголошували, що перевізники, які несанкціоновано скидають сміття у регіонах, мають за це відповідати.

Відповідно до рішення обласної ради, роботу Львівської ОДА щодо вирішення критичної ситуації з утилізацією ТПВ у Львові визнали задовільною. Роботу виконавчого комітету Львівської міськради щодо вирішення проблеми з ТПВ у Львові – визнано незадовільною.

Львівській міськраді доручили забезпечити першочергові протиаварійні заходи на Грибовицькому сміттєзвалищі, провести міжнародний конкурс для вибору виконавця робіт з рекультивації полігону, розробити схему санітарної очистки Львова від сміття, опрацювати запропоновані ЛОДА земельні ділянки для будівництва сучасного сміттєпереробного комплексу, посилити контроль за перевізниками, які здійснюють вивезення ТПВ, щоби не допустити несанкціоноване скидання відходів на території області та за її межами, зокрема, встановити на машинах GPS-навігацію.

Також міськраді доручили прийняти програму щодо оздоровлення дітей із населених пунктів, що поблизу Грибовицького сміттєзвалища.

Львівській ОДА доручили до 15 травня напрацювати та подати на розгляд обласної ради проект програми поводження з ТПВ у Львівській області.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme