UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Китайські вчені знайшли вид плісняви, який може "їсти" пластмасу

Вчені Академії наук Китаю здійснили величезний прорив в області біодеградації пластика. Дослідники виявили новий вид цвілі під назвою Aspergillus tubingensis, здатний розкладати поліуретанові пластмаси

Стаття про відкриття китайських учених була опублікована в міжнародному журналі "Забруднення навколишнього середовища", передає Depo.ua із посиланням на "Сіньхуа".

Один з авторів статті, дослідник Куньмінського інституту ботаніки при Академії наук Китаю Сюй Цзяньчу сказав, що новий вид цвілевих грибів був виявлений вченими в міському смітті.

"Згідно з результатами лабораторного дослідження, даний вид цвілевих грибів може рости на поверхні поліуретану і виділяти фермент, здатний каталізувати біологічні реакції з пластмасами, в результаті яких відбувається руйнування хімічного зв'язку між молекулами.

"Ще однією особливістю Aspergillus tubingensis є те, що даний вид цвілі також здатний деградувати пластмасові полімери", - додав Сюй Цзяньчу.

Дослідник підкреслив, що результати біодеградації пластмаси цвіллю Aspergillus tubingensis добре видно вже через два тижні, після початку процесу. Через два місяці пластмаса майже повністю розкладається.

Щоб використовувати новий вид цвілі для деградації пластика в великих масштабах, китайські вчені мають намір досконально вивчити Aspergillus tubingensis і визначити ідеальні умови для швидкого і масштабного розмноження.

"Використання Aspergillus tubingensis в промислових масштабах зіграє важливу роль в боротьбі із забрудненням", - сказав Сюй Цзяньчу.

Нагадаємо, що в Нідерландах пластик не розкладають спеціальною пліснявою, а будують з нього дороги.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme