UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Історія, що стала легендою: Карпатська Україна

Закарпатці відзначають 78-у річницю проголошення незалежності Карпатської України

 

Історія, що стала легендою: Карпатська У…

Перша половина ХХ ст. пройшла під знаком боротьби закарпатських українців за возз'єднання з Україною. 21 січня 1919 року Хустський всенародний з'їзд прийняв рішення про приєднання Закарпаття до України, але обставини склалися так, що край увійшов до складу Чехословаччини.

У 1938 р. складне міжнародне становище цієї держави і всезростаюча боротьба українського населення за політичні права примусили чехословацький уряд погодитися надати Карпатській Україні статус автономної республіки. 8 жовтня утворено перший автономний уряд, 27 жовтня його очолив о. Августин Волошин.

Для захисту державності і боротьби з угорськими та польськими терористами було створено збройні сили КУ – Організацію Національної Оборони "Карпатська Січ". 12 лютого відбулись вибори до Сойму, на яких абсолютну більшість голосів виборців (бл. 94%) здобули кандидати Українського Національного Об'єднання. 15 березня 1939 р. цей парламент проголосив повну державну самостійність Карпатської України.

Однак гортистська Угорщина за згодою гітлерівської Німеччини розпочала відкриту агресію проти Карпатської України. І в той час як озброєна й досконало вишколена чеська армія мовчки проковтнула те, що німецький чобіт топче Прагу, на Закарпатті практично беззбройні січовики, студенти й гімназисти захищали свою рідну землю… Йшли крізь заметіль та ворожий вогонь… Йшли, бо так веліло серце…

Недовгий період існування Карпатської України став однією з найяскравіших сторінок багатовікової боротьби закарпатців за встановлення української державності.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme