UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Палата лордів "дала добро" на запуск Brexit

Палата лордів ухвалила у вихідному вигляді законопроект, що дає уряду право почати процес виходу Великої Британії з Європейського союзу

Лаконічний законопроект дозволяє (хоча формально не зобов'язує) прем'єр-міністру повідомити Євросоюз про намір Сполученого Королівства вийти зі складу ЄС, передає Depo.ua з посиланням на Російську службу Бі-бі-сі.

Уряд вніс законопроект до парламенту в кінці січня і наполягав на тому, що він повинен бути прийнятий в незмінному вигляді. Нижня палата схвалила пропозицію уряду, однак палата лордів, в якій в уряду немає більшості, на початку березня внесла до законопроекту дві поправки.

Перша вимагала гарантувати, що ті громадяни інших країн ЄС, які вже живуть у Великій Британії, зможуть продовжувати жити в країні на колишніх умовах, незалежно від результату переговорів про вихід. В цілому британський уряд займає таку ж позицію, але він хотів би у відповідь добитися аналогічних умов для британських громадян, які проживають в інших країнах ЄС. Країни ЄС відмовляються обговорювати будь-які аспекти виходу до подачі офіційного повідомлення відповідно до статті 50 Лісабонського договору.

Друга поправка вимагає від уряду подати до парламенту проект угоди про умови виходу до його підписання, з тим щоб парламентарії могли висловити свої зауваження і навіть - в теорії - відхилити його і зобов'язати уряд домогтися якихось інших умов.

Уряд вважав, що обидві ці поправки обмежують простір для маневру на майбутніх переговорах.

Зі змінами, внесеними лордами, законопроект повернувся в палату громад. Та розглянула їх раніше в понеділок, за наполяганням уряду вилучила обидві поправки і відправила документ у первісному вигляді назад у верхню палату.

У палаті лордів противники Brexit з партії ліберал-демократів спробували знову внести аналогічні поправки, що призвело б до продовження законотворчого "пінг-понгу". Однак на цьому етапі палата лордів більшістю голосів проголосувала проти нових поправок і тим самим схвалила законопроект у тому вигляді, як його вніс уряд.

Палата лордів не обирається і складається в останні роки не стільки з родових аристократів, скільки з ветеранів британської політики та видатних діячів інших сфер суспільного життя. Лорди бачать свою задачу в тому, щоб розглядати закони ретельніше і при необхідності давати нижній палаті можливість змінити поспішно прийняті рішення.

Для набуття чинності закон ще має бути схвалений королевою, але це формальність.

Уряд неодноразово обіцяв подати повідомлення про намір вийти з ЄС до кінця березня. Ці терміни в цілому дотримуються, однак спекуляції про те, що повідомлення за статтею 50 Лісабонського договору буде подано вже у вівторок, ймовірно не підтвердяться. Джерела в уряді в понеділок вдень говорили, що прем'єр-міністр почекає до кінця місяця.

Нагадаємо, прем'єр Британії Тереза ​​Мей може офіційно запустити процедуру виходу країни з Євросоюзу 14 березня. За словами міністра з питань Brexit Девіда Дейвіса, вийти з Євросоюзу Велика Британія має до кінця березня 2019 року.

Велика Британія після Brexit вийде також і зі складу спільного ринку Євросоюзу. Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер представив 5 сценаріїв розвитку Європейського Союзу після виходу з нього Об'єднаного Королівства.

Палата лордів Британського парламенту схвалила поправки в законопроект про Brexit.

8 лютого Палата громад британського парламенту ухвалила в третьому, остаточному читанні акт, який схвалює приведення в дію статті 50 Лісабонського договору про порядок виходу Великої Британії з Євросоюзу.

7 лютого проти Brexit проголосував парламент Шотландії, але прем'єрка Тереза Мей заявила, що це голосування для Лондона нічого не значить.

Довідка: У Великобританії 23 червня відбувся референдум з питання виходу країни з Європейського Союзу. Британці вирішували, залишиться Сполучене Королівство у складі ЄС чи ні. За вихід з Євросоюзу проголосували 51,9% учасників референдуму, за збереження членства — 48,1%. Прихильники виходу Великобританії з ЄС здобули перемогу з перевагою у більш ніж 1 млн голосів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme