У Гонтаревої видають документи, які самі ж спростовують

Голова Нацбанку України Валерія Гонтарева спростувала інформацію про те, що понад 600 тисяч українців звільнять через підвищення мінімальної зарплати

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

"Оцінки, представлені в тематичній дослідницькій вставці в Інфляційному звіті (січень 2017 року), були підготовлені фахівцями НБУ на базі низки експертних припущень і стосувались показника офіційної зайнятості, а не "звільнень". (https://bank.gov.ua/doccatalog/document?id=43401297, стор. 33). Підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн супроводжувалось низкою податкових змін, серед яких зобов'язання сплачувати ЄСВ для фізичних осіб – підприємців, які не здійснюють діяльність", - пояснюють в Нацбанку.

Також регулятор зазначає, що у цьому ж документі представлено структуру формальної зайнятості. Зокрема, серед 12,1 млн формально зайнятих у 2015 році, фізичні особи-підприємці та наймані працівники на ФОП становили 14% (майже 2,3 млн осіб).

За оцінками фахівців НБУ, процитоване зниження формальної зайнятості передусім відбуватиметься за рахунок закриття "сплячих" ФОП (за даними з відкритих джерел, близько 160 тис. уже закрились станом на середину січня 2017 року).

Загалом, стверджують в Нацбанку, у 2017 році очікується скорочення зайнятих у формальному секторі на 9%, частково за рахунок уже згаданого ефекту (5,4%) та частково через демографічні тенденції до скорочення кількості економічно активного населення.

При цьому голова НБУ Валерія Гонтарева вважає, що підвищення мінімальної заробітної плати простимулює зростання внутрішнього споживання, а відтак і економічної активності, і через це – зросте попит на робочу силу та підвищить зайнятість в майбутньому.

Крім того, за її оцінками, підвищення мінімальної зарплати сприятиме зростанню матеріальних стимулів до повернення на ринок праці осіб, які раніше не шукали роботу саме через недостатність матеріальних стимулів.

Загалом, позитивний ефект від підвищення мінімальної заробітної плати на ВВП у 2017 році фахівці НБУ оціниви в 0,5%. "І саме підвищення мінімальної заробітної плати було головним фактором перегляду прогнозу економічного зростання до 2,8% у 2017 році. Підвищення мінімальної заробітної плати разом із проведенням структурних реформ у країні у довгостроковій перспективі матиме позитивний вплив на зайнятість населення", - каже Гонтарева.

Нагадаємо, днями ЗМІ з посиланням на Інфляційний звіт Нацбанку повідомили, що через підвищення мінімальної зарплати роботу можуть втратити до 630 тисяч українців.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme