Ситник планує вже в лютому почати засудження Онищенка

Заочне засудження народного депутата-втікача Олександр Онищенка може бути ініційоване вже в цього місяця 

Про це в інтерв'ю газеті "Голосу України" заявив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, передає Depo.ua.

"У лютому ми (НАБУ і САП) можемо ініціювати процедуру заочного засудження самого Олександра Онищенка. Щодо інших фігурантів розслідування ситуація ситуація простіша. Однак, наскільки мені відомо, наприкінці січня, можливо, Інтерпол все-таки ухвалить рішення про оголошення Онищенка в міжнародний розшук Тому або ми все ж таки його затримаємо, доставимо в Україну та судитимемо за загальною процедурою, або ж клопотатимемо про спеціальну", – зазначив Ситник.

За його словами, в цьому розслідуванні дуже багато заарештованого майна.

"Ми про це вже попередньо говорили з Назаром Холодницьким (керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, — ред.), все-таки запустити справу. Тих, хто на місці, засудити за загальною процедурою, хто не на місці — заочне засудження, отримати вирок і стягнення на майна", - пояснив Ситник.

Він додав, що суми розкрадань серед у топ-корупції мільярдні.

"Наприклад, та сама так звана "газова справа Онищенка" — корупційна схема розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність "Укргазвидобуванням". За три роки існування цієї схеми держава отримала 25 мільйонів гривень прибутку, а вже за три місяці після її ліквідації — 162 мільйони. Порівнюючи ці цифри, можна робити висновки, які ресурси виводяться через державні підприємства ", – наголосив Ситник.

За його словами, дуже часто до цих схем залучені офшорні компанії та іноземні банки.

"Тобто кошти не тільки крадуться у держави, а ще й не залишаються в економіці, виходять за межі країни. У провадженнях, розслідування яких уже завершили детективи Бюро, — стосовно "Укргазвидобування", Одеського припортового заводу, Запорізького титано-магнієвого комбінату, "Тяжмашу" — загальна сума збитків сягає десятків мільярдів гривень", – додав Ситник і наголосив, що для розслідування потрібні великі ресурси.

Нагадаємо, що 5 липня Верховна Рада дала дозвіл на притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності, його затримання і арешт. Однак той встиг виїхати за кордон і осів у Лондоні.

За попередніми даними, у результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 фігурантів "газової справи", в якій проходить і нардеп Онищенко. Сам нардеп отримав посвідку проживання у Лондоні, де готовий до суду з українськими правоохоронцями.

У жовтні НАБУ встановило наявність в Онищенка паспорта громадянина Греції, а 1 грудня в СБУ звинуватила його у співпраці з російськими спецслужбами.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme