UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Україні створили Корпус демінерів

В Україні створили Корпус демінерів, підрозділи якого виконуватимуть завдання на деокупованих територіях. Такі групи уже працюють у Миколаївській, Херсонській та Харківській областях

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
В Україні створили Корпус демінерів…

Про це на брифінгу повідомив начальник Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки Міноборони полковник Руслан Берегуля, пише Depo.ua.

До Корпусу вже долучилися підрозділи Міністерства оборони та Збройних Сил України. У межах цього проєкту передбачається створення 1 000 груп розмінування, до складу яких входитиме до 5 000 фахівців.

Вони обстежуватимуть потенційно забруднені території, очищуватимуть місцевість у межах оперативного реагування, а також здійснюватимуть заходи гуманітарного розмінування.

На сьогодні групи розмінування сформовані та вже частково долучені до виконання завдань на територіях із найскладнішою ситуацією: у Миколаївській, Херсонській та Харківській областях.

"Корпус демінерів фактично створений. На сьогодні до нього приєдналися підрозділи Міноборони та ЗС України, які виконуватимуть завдання на деокупованих територіях. Вже створено 1000 груп розмінування", – наголосив Берегуля.

Проте, за словами полковника, у новостворених підрозділах немає достатньої кількості автомобільної, спеціальної техніки та обладнання. Однак очікується, що підрозділи Корпусу демінерів отримуватимуть підтримку від міжнародних партнерів, зокрема в межах Коаліції з розмінування.

Варто зазначити, що демінери — це не сапери. Професія демінера виникла для гуманітарного розмінування територій, що постраждали від війни. Коли потрібні людські ресурси для розмінування, а саперів не вистачає. Люди, які стають демінерами, тільки шукають вибухонебезпечні предмети, але з ними не контактують. За допомогою спеціальних методів вони знаходять боєприпас, ідентифікують його, а далі за роботу беруться професійні сапери.

Вони також мають завдання не лише знайти боєприпаси, а й правильно визначити і позначити місце їх розташування до прибуття фахівців із розмінування.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme