UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Маріуполі лікарка здала поранених бійців ЗСУ в полон

В окупованому Маріуполі лікар-офтальмолог Обласної лікарні інтенсивного лікування свідомо здала в полон російським окупантам сімох важко поранених бійців ЗСУ

В Маріуполі лікарка здала поранених бійц…

Про це заявила керівник пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"До суду вже скеровано кримінальне провадження стосовно лікарки-офтальмолога Обласної лікарні інтенсивного лікування, яка знаходилась в Маріуполі. Завдяки її діям сім українських військовослужбовців потрапили в полон. Причому вони були важко поранені і проходили лікування у цій лікарні", — сказала Прищепа.

За її словами, лікарі цієї установи зробили все можливе, щоб приховати від окупантів, що у них проходять лікування сім українських військових, але ця лікарка-офтальмолог під час ранкового медичного огляду вказала бойовикам-загарбникам на українських військовослужбовців, через що вони потрапили в полон.

"Наші слідчі кваліфікували її дії за ч. 2 ст. 111 ККУ — державна зрада. Матеріали кримінального провадження скеровані до суду, ми чекаємо вирок. Він буде заочним, тому що підсудна переховується на окупованій території, але якщо у людини вже є вирок суду, навіть заочний, вона повинна розуміти, що в Україні для неї місця не буде", — запевнила Прищепа.

Прізвище лікарки вона не звала, але натякнула: "Поки людина не отримала вирок суду, вона вважається не засудженою. Презумпція невинуватості у нас в Україні працює, тому я, якщо чесно, не хотіла б називати її прізвище. Але можу натякнути: відомий російський письменник Антон Павлович носив таке саме прізвище".

Прищепа констатувала, що взагалі наразі кримінальних проваджень у регіональної прокуратури стосовно лікарів на сьогодні сім: чотири — за статтею "Колабораційна діяльність" і три – за державну зраду.

Але вона підкреслила, що взагалі діяльність лікарів в окупації не буде кваліфікуватись як співпраця з ворогом, тому відповідати перед законом будуть тільки ті, хто особисто виявив загарбникам свою ініціативу керувати медзакладом.

"Що стосується лікарів, медиків на тимчасово окупованих територіях. Тут нам треба розуміти, що діяльність окремих видів професій на тимчасово окупованих територіях охороняється нормами міжнародного права і не може розглядатись як колабораційна діяльність. Зокрема, відповідно до ст. 56 Конвенції про захист цивільного населення під час війни, діяльність лікарів в окупації не буде кваліфікуватись як співпраця з ворогом", — зазначила Прищепа.

Вона додала, що якщо людина "особисто виявила ініціативу очолити псевдоустанову охорони здоров’я на окупованій території, то це вже буде вважатися співпраця з окупантами, таким діям наші слідчі нададуть певну кваліфікацію".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme