UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Миколаєві відновили і спустили на воду "Нікополь", який два роки тому захопила Росія

У Миколаєві спустили на воду один із кораблів, які Росія захопила в Керченській протоці в листопаді 2018 року – малий броньований артилерійській катер (МБАК) "Нікополь"

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Радіо Свобода".

Роботи з його відновлення проходили на Миколаївському Суднобудівному Заводі, що входить до концерну "Укроборонпром".

Також на заводі завершили ремонт та відновили боєздатність малого броньованого артилерійського катеру "Вишгород", який відправили на ремонт наприкінці лютого 2020 року. МБАК "Вишгород" залишить акваторію заводу найближчим часом, а на МБАК "Нікополь" продовжується відновлення електросистем і електрообладнання, роботи будуть завершені до кінця квітня 2020 року.

"Ремонтні роботи на "Вишгороді" були закінчені навіть раніше запланованого, а на катері "Нікополь" вони теж на фінальній стадії, обидва катери спустили на воду одночасно. Ми розуміємо, що катери виконують бойові завдання, тому намагалися якомога швидше відновити їх боєздатність і повернути на службу ВМС", – заявив директор заводу Валерій Калашніков.

На обох катерах відремонтована зовнішня обшивка підводної частини, гвинто-рульові комплекси, протекторний захист, донно-бортова арматура, суднові системи і обладнання. На "Вишгороді" відремонтували гвинто-стернову систему та пофарбували зовнішню обшивку, а на МБАК "Нікополь" який постраждав від вандалізму під час незаконного утримання в Криму, окрім докового ремонту, проведуть додаткове відновлення систем – фанової, вентиляції та кондиціювання, електромеханічної тощо.

Нагадаємо, що "Нікополь" прибув до Очакова в листопаді 2019 року.

Довідка: 25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму таранили, обстріляли і захопили три плавзасоби ВМС України – катери "Бердянськ" і "Нікополь" і буксир "Яни Капу", які прямували з Одеси до Маріуполя.

ФСБ Росії підтвердила застосування зброї проти українських кораблів. Відомство стверджує, що три українські військові кораблі "незаконно перетнули держкордон Росії".

Російські суди в Криму заарештували 24 українських військових, звинувативши їх за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконний перетин кордону), їм загрожувало до 6 років позбавлення волі. Українські моряки перебували в московському СІЗО.

Прокуратура АРК визнала захоплених ФСБ Росії українських моряків військовополоненими.

Дії Росії в районі Керченської протоки критикують в ряді європейських країн і США. У НАТО заявили, що уважно стежать за розвитком подій в Керченській протоці, і закликали до стриманості й деескалації напруги.

Моряки були звільнені у рамках обміну полоненими між Росією та Україною 7 вересня 2019 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme