UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Що насправді відбувається під Бахмутом з Пригожиним і Кадировим, - експерт

Ніколи режим Путіна не був таким близьким до системної кризи

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Що насправді відбувається під Бахмутом з…
Рамзан Кадиров, Євген Пригожин

Що насправді відбувається під Бахмутом проаналізував директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко, пише Depo.ua.

Денисенко виділяє три аспекти щодо потенційної заміни військових підрозділів біля міста-фортеці:

- У Пригожина банально закінчуються люди. І він хоче вирішити дві діаметрально протилежні задачі: залишитися головним російським гравцем в Африці і створити свій політичний рух (напевне, на ба базі Справедливої Росії). Зараз він грає ва-банк, але грає не проти Путіна, а в гру, яку поки не забороняє Путін. Головний партнер Пригожина сьогодні - Ковальчук. Це дає Пригожину певний люфт.

- Заява Кадирова про те, що він готовий замінити вюсвоіми воєнними Вагнер - це спроба повернутися в велику російську політику. Кілька місяців тому він був "викинутий" з Москви і знаходився до останнього часу в такій собі опалі. Зараз це для нього шанс знову спробувати стати гравцем в Москві.

- Все це відбувається на фоні системної кризи ФСБ (вони не можуть нічому запобігти, а значить будуть робити масові посадки і облави, часто корупційно мотивовані), які мають всі шанси призвести до внутрішніх конфліктів

На його думку, російські еліти хочуть визначеності. Їм потрібно розуміти куди і для чого вони йдуть. Саме це питання є ключовим для всіх.

Що це все означає глобально:

- Пригожин, за яким стоїть Ковальчук підігрів ситуацію до максимуму, але Путін не готовий міняти не лише Шойгу, але й взагалі будь-кого і будь-що. Еліти реально стоять за крок від внутрішньовидової сварки і просто поки нема останньої іскри.

- Якщо Путін не зробить різких кроків, а він боїться їх робити,, криза еліт має всі шанси вибухнути протягом наступних 2-3 місяців, якщо у росіян не буде перемог на фронті

"Знову-таки, хочу, щоб всі ми розуміли: поки це лише передумови. Чи втіляться вони в реальність, поки сказати дуже складно. Єдине, в чому точно можна бути впевненим, так це в тому, що ніколи режим Путіна не був таким близьким до системної кризи", - резюмує Денисенко.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme