Росія не підпускає ОБСЄ до ділянки кордону, де перекидає техніку бойовикам "Л-ДНР"

Росія одноосібно відмовила надати згоду на розширення мандату місії ОБСЄ на всю ділянку кордону, прилеглу до тимчасово неконтрольованої урядом України території окремих районів Донецької і Луганської областей

Depo.Війна
20 жовтня 2017 05:29
ФОТО: depo.ua

Про це заявили в МЗС України, коментуючи продовження до 31 січня 2018 року мандату Місії спостерігачів на двох російських пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк", передає Depo.ua.

Україна глибоко розчарована відмовою Росії надати згоду на розширення мандату Місії на всю ділянку кордону.

"Такі дії Російської Федерації свідчать про свідоме небажання сприяти деескалації ситуації на Донбасі та свідомий намір продовжувати постачання важкої зброї, військового обладнання і боєприпасів, бойовиків і найманців, здійснювати підтримку терористичної діяльності на території України", - кажуть в МЗС.

Делегація України закликала Росію до неухильного виконання взятих зобов'язань у рамках Мінських домовленостей, насамперед положення п. 4 Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року щодо встановлення контролю та постійного моніторингу ОБСЄ над тимчасово неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону зі створенням зони безпеки уздовж кордону з боку України та Росії, прогрес у виконанні якого є критично важливим для деескалації ситуації на Донбасі.

Нагадаємо, 19 жовтня ОБСЄ продовжила мандат наглядової місії на російських контрольно-пропускних пунктах "Донецьк" і "Гукове" до 31 січня 2018 року.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна