UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Окупанти знищують нашу природу: у захопленому природному заповіднику "Асканія-Нова" горить 7 тисяч гектарів території

У біосферному заповіднику "Асканія-Нова", який розташований на окупованій території Херсонської області, палає близько 7 тисяч гектарів ділянки "Південна"

Журналіст відділу новин
Окупанти знищують нашу природу: у захопл…
Асканія нова

Про це 2 вересня повідомило Міндовкілля України, передає Depo.ua.

"Шлях до припинення нищення природи через війну — імплементація "формули миру" Володимира Зеленського, а саме пункту 8 "Екологічна безпека"", — написало відомство.

Це вже не перша пожежа в заповіднику з моменту, коли його захопили російські окупанти.

Заповідник "Асканія-Нова" — науково-дослідна установа в системі Національної академії аграрних наук України, заснована ще 1898 року. Це найбільший степовий заповідник Європи.

Площа біосферного заповідника становить понад 33 тисячі гектарів, з яких 11 тисяч га — заповідна зона.

Нагадаємо, в середині серпня близько тижня тривала пожежа на тимчасово окупованому острові Джарилгач, що на Херсонщині. Вогонь знищив 16 км² площі острова. Фахівці кажуть, що могла постраждати більша частина унікальної екосистеми.

Зазначимо, після початку повномасштабного вторгнення територія заповідника "Асканія-Нова" опинилася під окупацією. 

Однак до цього часу українська команда "Асканії" продовжувала виконувати свої обов'язки, відмовляючись від співпраці з окупантами.

За благодійні надходження з підконтрольної території України, країн ЄС та США заповідник покривав нагальні потреби на закупівлю кормів, палива, ветеринарних препаратів, будматеріалів тощо.

Станом на зараз в "Асканії-Новій" окупанти фактично встановили свою адміністрацію. Наразі українська команда продовжує доглядати за тваринами, проте більше не зможе забезпечувати роботу заповідника коштом благодійних надходжень.

Національна поліція ще в липні минулого року відкрила кримінальне провадження щодо захоплення військовими рф інституту тваринництва "Асканія-Нова". Там століттями виводили нові високопродуктивні породи сільськогосподарських тварин.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme