UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Окупанти не пустили місію ОБСЄ до Верхньошироківського

Збройні формування Російської Федерації та їхні найманці на Донбасі продовжують систематично перешкоджати діяльності міжнародних спостерігачів, забороняючи їм потрапляти на контрольовані бойовиками об'єкти і території

Про це повідомляє українська сторона СЦКК, передає Depo.ua з посиланням на прес-центр Операції Об'єднаних сил.

Відповідно до щоденного звіту СММ ОБСЄ від 19 лютого 2019 року, зафіксована заборона доступу та інші перешкоди у виконанні мандата Місії. Так, на блокпосту поблизу Верхньошироківського у непідконтрольному владі України районі Донецької області (на північний схід від Маріуполя) озброєний окупант двічі не пропустив патруль Місії через блокпост. В одному з випадків – через законну відмову спостерігачів показати план свого патрулювання. Внаслідок цього міжнародні спостерігачі не змогли провести моніторинг відведення озброєнь та дотримання прав людини у цьому районі.

Українська сторона СЦКК вважає неприпустимою ситуацію, коли на тимчасово окупованій території спостерігачі СММ під час своєї діяльності відповідно до Мандату, наражаються на активну і систематичну протидію з боку збройних формувань Російської Федерації та їхніх найманців. Такі агресивні дії окупантів призводять до ескалації напруги на лінії розмежування, а також ведуть до подальшого загострення збройного конфлікту на Донбасі.

Нагадаємо, 15 лютого бойовики обмежували свободу пересування, забороняли доступ і чинили інші перешкоди у виконанні мандата місії ОБСЄ. Троє окупантів в черговий раз не дозволили патрулю Місії проїхати через блокпост, розташований поблизу Заїченко (на північному сході від Маріуполя).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook