На що здатний вітчизняний бойовий робот "Фантом-2"

Україна продовжує робити впевнені кроки вперед у сфері розробки та вдосконалення сучасного озброєння нового покоління. В даному випадку мова йде про бойових роботів

На що здатний вітчизняний бойовий робот…

Як відомо, бойовий, або ж військовий робот – це автоматичний пристрій, що може замінити людину в бойових ситуаціях для збереження життя або для роботи в умовах підвищеної складності для людей в військових цілях: розвідка, бойові дії, розмінування тощо.

Depo.ua вже неодноразово писав про вітчизняних бойових роботів і про той фурор, який вони роблять на міжнародних виставках зброї. І ось, днями історія отримала новий виток розвитку.

У вівторок, 25 липня, секретар РНБО Олександр Турчинов на Гончарівському полігоні у Чернігівській області тестував новітнє українське озброєння.

"З військової техніки було продемонстровано безпілотний авіаційний комплекс "Горлиця" та модернізований безпілотний бойовий транспортний засіб "Фантом-2", оснащений потужною ракетною зброєю", – повідомила тоді прес-служба РНБО.

А вже в четвер, 27 липня, про зброю нового покоління повідомив президент України Петро Порошенко.

"Безпілотний БТР "Фантом-2": потужний і ефективний, і вже підтвердив свою надійність під час успішних випробувань", – повідомив Порошенко на своїй сторінці в Twitter.

"Також під час випробувань пройшов перевірку протитанковий ракетний комплекс "Стугна-П" та легкий переносний ракетний комплекс "Корсар", – додав президент.

Однак, про повітряні безпілотники "Горлиця", а також про ракетні комплекси "Стугна-П" і "Корсар" ми поговоримо якось іншим разом, а зараз пропонуємо більш детально розглянути бойового робота, який. За словами Турчинова, "одним своїм виглядом здатний перелякати ворога". Отож, що собою представляє "Фантом-2" і які переваги він здатний надати Збройним силам України.

Почнемо з того, що "Фантом-2", як і його попередник "Фантом" – це багатофункціональний роботизований технічний комплекс, головна мета якого – виконання бойових завдань, зокрема розвідки, а також підвезення боєприпасів і вивезення поранених. Взагалі, "Фантом-2" – це є ніщо інше, як вдосконалена за побажаннями військових версія "Фантому".

Згідно тактико-технічними характеристиками першого "Фантому", він міг управлятися по захищеному радіоканалу на дистанції до 2,5 км або за допомогою кабелю на дистанції до 5 км. Бронемашина також мала броньований кузов і могла бути озброєна кулеметом калібру 12,7-мм і тепловізором для роботи в нічний час. Крім того, робот був укомплектований електродвигуном і генератором, що дозволяло йому працювати в автономному режимі до одного місяця.

Інформації ж про внесені зміни мало, що саме по собі не дивно. Але навіть та, що є у вільному доступі, примушує захоплюватись українською військовою розробкою.

Отож, відомо, що оновлена версія безпілотного бронетранспортера отримала зміни, які ще до початку державних випробувань запропонували внести у базову версію "Фантом" українські військові для збільшення його бойових можливостей. Серед іншого "Фантом-2" отримав нову колісну формулу 8х8, замість 6х6 у першій версії.

Як стверджують розробники, дані зміни дозволяють розмістити на ньому більше корисного навантаження і встановити більш потужну зброю. Також завдяки збільшеним габаритам, розробникам вдалося встановити більш потужну силову установку та збільшити запас автономного ходу. Це дозволило значно збільшити ходові якості робота і поліпшити його прохідність.

При цьому розрахунок "Фантом-2" залишився незмінним – дві особи: водій і стрілець.

Також відомо, що український безпілотний БТР "Фантом-2" здійснив тестові стрільби ракетою РС-80 від вітчизняної компанії "Артем", яка входить до складу "Укроборонпрому".

РС-80 – це реактивний снаряд калібру 80-мм, який належить до класу некерованих авіаційних боєприпасів (тобто, досягає цілі без коригування траєкторії ракети під час польоту), обладнаних реактивним двигуном на бездимному пороху. Стрільба такими ракетами дозволяє на полі бою створити ефект "Граду", у якого такий самий принцип дії, лише більший калібр – 122-мм.

Повідомляється, що під час випробувань були вражені задані цілі і повністю перевірена робота модуля в польових умовах, включаючи балістичні показники. Крім цього "Фантом-2" підтвердив закладені розробниками характеристики і довів ефективність модульного підходу в розробці озброєння, який дозволяє за короткий час пристосовувати даний БТР не тільки під різноманітні види зброї, а й під різні завдання: від знищення противника до евакуації поранених.

На завершення лишається зазначити, що наразі новинка готується до державних випробувань з автоматичним кулеметом крупного калібру та інтегрованим високоточним ракетним озброєнням. Думається, про це ми дізнаємось вже найближчим часом.

Однак, навряд чи серійний випуск бойового робота "Фантом-2" стане питанням найближчого часу. Адже під час тих же випробувань на Гончарівському полігоні Турчинов наголосив, що в умовах продовження військової агресії "для нас пріоритетним є питання забезпечення виробництва боєприпасів, зокрема, снарядів крупних калібрів". І саме для цього буде передбачене додаткове фінансування, визначене змінами до бюджету поточного року.

Тому, судячи з усього, з бойовими роботами доведеться зачекати. Та й не виключено, що перша серійна партія їх піде, за традицією, за кордон.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme