UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Італійські слідчі хотіли отримати від Марківа інформацію, яка становить військову таємницю

Виправданий апеляційним судом Італії нацгвардієць Віталій Марків заявив, що італійські суд і слідство хотіли отримати у нього дані, які складають військову таємницю

Італійські слідчі хотіли отримати від Ма…
Фото: МВС України/Facebook

Про це він розповів в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера", передає Depo.ua.

"Вони від мене хотіли таку інформацію, яку я не був у змозі їм надати. А ту інформацію, яку вони в мене питали, я їм відкрито говорив: робіть запит у Міністерство внутрішніх справ, в Міністерство оборони. Якщо вони письмово авторизують надати вам таку інформацію, будемо вже з вами говорити. Але таким чином їм це не підходило", – розповів Марків.

Через це, за словами Марківа, суд першої інстанції дав йому більший термін, ніж передбачалося.

"Прокурор запитував 17 років, а у зв'язку з тим, що вони мотивували неспівпрацю з органами слідства - це суддя визнала такий вирок, вона має право – дали 24 роки", – пояснив нацгвардієць.

"Я – військовослужбовець збройних формувань України, давав присягу. Тому про це (розголошення секретних даних. – ред.) не йшло ніякої навіть абсолютно мови", – додав Марків.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Віталій Марків, якого раніше звинувачували у вбивстві італійського журналіста в Слов'янську, але апеляційний суд виправдав його, продовжить службу в батальйоні Нацгвардії імені генерала Кульчицького в Києві

Довідка: 30-річний старший сержант Національної гвардії України Віталій Марків відбував покарання у тюрмі суворого режиму біля Мілана після того, як у липні минулого року суд першої інстанції засудив його до 24 років неволі. Він перебував під вартою від дня арешту в Болоньї 30 червня 2017 року.

Солдата, який, окрім українського, має й італійське громадянство, суд присяжних міста Павії визнав причетним до умисного вбивства двох цивільних іноземців на війні біля Слов’янська Донецької області 24 травня 2014 року. Тоді загинули італійський фотокореспондент Андреа Роккеллі і його перекладач, російський дисидент Андрій Миронов. Внаслідок того ж інциденту французький репортер Вільям Руґелон зазнав поранень, згодом він став головним свідком обвинувачення.

Повідомлялося також, що захист Марківа має близько 20 свідків загибелі Роккеллі та Миронова, що вказує на його непричетність до трагедії.

29 вересня суд в Італії взявся за апеляцію у справі Марківа.

3 листопада апеляційний суд в Італії виправдав Марківа. Нацгвардійця звільнили і він вирушив назад, в Україну.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme