Денісова знову просить дозволу відвідати українських моряків

Український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до директора ФСБ Росії Олександра Бортнікова з проханням надати дозвіл для відвідування українських військовополонених моряків

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на повідомлення Денісової в Facebook.

При цьому, за словами Денісової, вона вже зверталася з аналогічним проханням до Бортнікова, однак з боку РФ відповіді не надходило.

"До мене постійно надходять звернення сімей наших 24 моряків, які були захоплені Російською Федерацією в районі Керченської протоки і зараз незаконно утримуються в московських СІЗО "Лефортово" і "Матроська тиша". Близькі та рідні наших хлопців дуже стурбовані їх фізичним, психологічним станом та умовами утримання. Я готова в будь-який час відвідати їх, але на це потрібен дозвіл від російської сторони. Я вже зверталася до глави ФСБ з тим, щоб мені надали таку можливість, але поки не отримала жодної відповіді", - повідомила Денісова.

У зв'язку з цим український омбудсмен повторно звернулася до директора ФСБ РФ з проханням надати, як уповноваженому Верховної ради України з прав людини, письмовий дозвіл для відвідування українських військовополонених моряків.

Також Денісова направила звернення до уповноваженого в РФ з прав людини Тетяни Москалькової, щоб вона допомогла в організації і здійсненні візиту.

Нагадаємо, що 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

30 листопада стало відомо, що полонені українські моряки знаходять в СІЗО в московському "Лефортово".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна