UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Бутусов розповів, скільки бойової техніки Росія постачила на кордон з Україною

У 2020 році Росія активно постачала бойову техніку в Західний і Південний військові округи ВС РФ, що на кордоні з Україною
 

Журналіст стрічки новин
Бутусов розповів, скільки бойової технік…
Фото: Facebook Бутусова

Про це написав у своєму Facebook журналіст Юрій Бутусов, повідомляє Depo.ua.

"Росія активно модернізує об'єднання сухопутних військ у військових округах на кордоні з Україною, характер і обсяг поставок дозволяє визначити тактику супротивника і характер бойових дій. Російське командування дуже обмежено нарощує чисельність ударних угруповань в прикордонних Західному і Південному округах, проте спрямовує ресурси на досягнення якісної переваги над українською армією, і оснащення військ бронетехнікою й артилерією модернізованих або нових типів", – зазначив він.

Бутусов посилається на російського блогера, який проаналізував за відкритими джерелами постачання бронетехніки і артилерії в війська противника в 2020-му році.

Журналіст підкреслив, що російська армія домагається якісної переваги над українською.

"Наростає боєготовність військ. Російські програми модернізації танків Т-72Б3М і Т-80БВМ серйозно поступаються танкам НАТО, проте їх виробництво продовжується - їх характеристики достатні для боротьби з українськими танками. Загальна чисельність танків у військах – до 3 тисяч. З них нових і модернізованих за програмами Т-90А, Т-90М, Т-72Б3, Т-80БВМ за останні 10 років близько 1000-1100 танків", – зазначив він.

Бутусов робить висновок, що для України слід розробити програму модернізації озброєнь, "яка була розрахована виходячи з реальності, а не фантазій військово-політичного керівництва".

"Очевидно, що проекти Т-64 "Краб" і "Оплот" морально застаріли і не відповідають сучасним вимогам, і плани, які поставлені промисловості по їх виробництву вимагає негайного перегляду. Нам потрібні танки з сучасною зброєю 120 мм НАТО і новими підкаліберними снарядами", – заявив він.

Також на його думку, російська бойова техніка технологічно поступається аналогам НАТО, а Україна має всі можливості, щоб розробити реалістичну військову доктрину і програму модернізації армії, яка дозволить ефективно протидіяти російську загрозу за допомогою НАТОвських технологій.

"Росія не має можливості нарощувати чисельність сухопутних військ. У цих умовах російські ударні угруповання будуть дуже чутливі до втрат в разі активних наступальних дій. На даний момент основну загрозу для танків противника представляють великі запаси ракетної зброї в нашій армії. Безумовно, насиченість військ керованою ракетною зброєю треба посилювати. Велика кількість "Стугна", "Корсарів" і "Джавелін" на передньому краї для російських танків, переважна більшість яких не оснащені активним захистом, буде смертним вироком", – вважає журналіст.

На його думку, те, що Росія приступає до оснащення танків комплексами активного захисту з радаром, до посилення захищеності танків за рахунок вмонтованого динамічного захисту, навісних екранів і зварних решіток, спрямовано на зниження ефективності ручного протитанкового озброєння ЗСУ і протидію нашим ракетних комплексів "Стугна" та "Корсар". "Втім, здатності комплексів активного захисту російських танків потребують перевірки боєм. Наскільки ефективно вони здатні відображати серії пусків і атаку зверху – "Джавелін", на практиці не перевірено", – додав він.

Бутусов зазначив, що українська артилерія вимагає переозброєння сучасними зразками САУ, 155 мм калібру, з дальністю стрільби до 40 км і коректованими снарядами. "Противник приступив до оснащення танків і САУ системою автоматизованого управління тактичної ланки, цифровими СУО, телевізійними прицілами – все це поки відсутнє в українських танках і САУ. Рівень озброєння нашої артилерії відповідає рівню 80-х років 20-го століття", – зазначив журналіст.

Постачання бронетехніки і артилерії у російські війська в 2020-му році

Західний військовий округ

1. Не менше 8 танків Т-90М "Прорив" для танкового батальйону 1-го мотострілецького полку 2-ї мотострілецької дивізії. Це найсучасніший серійний російський танк, поставлений на озброєння в 202о-му році, по суті нова машина. Т-90М отримав нову збільшену вежу, що дозволило встановити нове більш потужне знаряддя 125 мм, нову цифрову систему управління вогнем "Калина", нові подкалиберние снаряди збільшеної довжини, бойову інформаційну систему тактичної ланки, пов'язану з цифровою радіостанцією "Акведук", а також комплекс активного захисту "Афгані" для перехоплення протитанкових керованих ракет. Треба визнати, що даний танк має велику перевагу над українськими, в тому числі над танком "Оплот", і обнуляє саму програму виробництва "Цитаделі".

2. 2-й гаубичний дивізіон 147-го самохідно-артилерійського полку 2-ї мотострілецької дивізії в 2021-му буде повністю оснащений до штатної чисельності в 18 нових самохідних знарядь 2С35 "Коаліція-СВ". Ці САУ є спробою створити в калібрі 152 мм нову систему по НАТОвським стандартам, з новою зброєю, системою управління вогнем і новими снарядами. Росіяни заявляють, що Коаліція може вести вогонь на дальність до 40 км, а спеціальними снарядами - до 80 км, при цьому говорять про застосування коректованих снарядів. Коаліція має істотну перевагу над нашими артісістемамі.

3. На озброєння танкового батальйону 27-ї окремої мотострілкової бригади надійшла партія з 8 нових танків Т-90М "Прорив".

4. На озброєння 27-ї окремої мотострілкової бригади надійшла партія з 12 бронетранспортерів БТР-82А і 8 рухомих засобів техобслуговування і ремонту на базі автомобіля підвищеної прохідності "Урал".

5. У невідому частина була здійснена поставка партії самохідних знарядь 2С19М1. Можливо, одержувачем стала 27-я бригада. 2С19М1 і 2С19М2 є глибокою модернізацією САУ Мста-С, оснащені цифровою системою управління вогнем.

6. Танковий батальйон 423-го мотострілецького полку 4-ї танкової дивізії отримав близько 20 модернізованих танків Т-80БВМ. Ця модернізація газотурбінних танків оснащена за зразком дизельного Т-72Б3М зразка 2016 року.

7. Партію САУ 2С35 "Коаліція-СВ" отримала 236-й артилерійська бригада.

8. Здійснено постачання десяти установок 2С19М2 "Мста-СМ" в 856-й самохідний артилерійський полк 144-ї мотострілецької дивізії.

Південний військовий округ

9. Новосформований танковий батальйон 103-го мотострілецького полку 150-ї мотострілецької дивізії отримав на озброєння повний батальйонний комплект танків Т-72Б3М. 150-а дивізія - нова. Розгорнуто на кордоні з Україною, в разі загострення обстановки ця сполука першим піде в бій. 163-ою танковий полк 150-ї дивізії повністю оснащений модернізованими танками Т-72Б3 та Т-72Б3М.

10. Три мотострілкових батальйону 103-го мотострілецького полку 150-ї мотострілецької дивізії отримав на озброєння бронетранспортери БТР-82А.

11. Артилерійський дивізіон 103-го мотострілецького полку 150-ї мотострілецької дивізії отримав на озброєння дві батареї гармат польової артилерії 2А65 "Мста-Б" і реактивну батарею машин 9К57 "Ураган".

12. 18 нових самохідних артилерійських гаубиць 2С19М2 "Мста-СМ" надійшли на озброєння першого гаубичного дивізіону 381-го артилерійського полку 150-ї мотострілецької дивізії. Таким чином, 150-а дивізія продовжує отримувати в пріоритетному порядку найсучасніші види російської бронетехніки і артилерії.

13. Число бронетехніки на кордоні з Україною буде збільшено і за рахунок реорганізації. 56-я десантно-штурмова бригада буде перебазовано до Феодосії, і згорнута в десантно-штурмової полк у складі 7-ї десантно-штурмової дивізії, бригада оснащена батальйоном танків Т-73Б3, який, очевидно, також буде перебазовано до Криму. Дуже показово, що противник вирішив посилити свою угруповання в Криму не новим полком, який треба було б розгортати тривалий час, а перекинути готове злагоджене з'єднання, яке вже приймало участь в агресії проти України.

"У 2020 році у війська надійшло понад 2600 нових і модернізованих зразків озброєння, військової і спеціальної техніки для різних видів і родів військ. У тому числі два літака, чотири вертольоти, три корабля, більше 20 танків, близько 100 бронетранспортерів і бойових машин піхоти, а також новітні засоби управління і зв'язку, різна автомобільна техніка", – заявив командувач військами Південного військового округу генерал армії Олександр Дворніков.

Нагадаємо, 26 березня Бутусов повідомляв, що російські окупаційні війська ведуть бій в зоні ООС в районі Шумів, а ЗСУ понесли втрати.

Того ж дня у другий половині дня, російські війська обстріляли з мінометів українські позиції в районі селища Шуми. В результаті обстрілу загинуло 4 українські військовослужбовця. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme