UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Юнкер задоволений, що США на догоду ЄС пом'якшили санкційний закон

Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер задоволений тим, що закон США щодо нових санкцій для Росії врахував занепокоєння Європейського Союзу, але заявляє про можливі кроки у відповідь в разі, якщо будуть порушені інтереси європейських компаній

Про це йдеться в повідомленні ЄК, яке було розповсюджено в Брюсселі в середу, передає Depo.ua з посиланням на УНІАН.

Зазначається, що Юнкер висловив задоволення у зв'язку з тим, що, "в принципі законопроект був пом'якшений після того, як ЄС висловив свою стурбованість".

"Я заявив на саміті G7 у Таорміні і на саміті G20 у Гамбурзі, якщо американці продовжать (з прийняттям нових санкцій), ми будемо готові адекватно реагувати в лічені дні. В результаті значну частину передбачуваних санкцій проти Росії було знято", - констатував він.

За словами Юнкера, в Конгресі США також переконані, що санкції будуть застосовані тільки після того, як пройдуть консультації з союзними країнами.

"І я вірю, що ми ще є союзниками США", - сказав президент ЄК.

У цьому зв'язку в ЄК зауважили, що таким чином під час застосування будь-яких санкцій можуть бути враховані європейські інтереси. В разі, якщо цього не станеться, президент ЄК залишає за собою право вжити адекватних заходів. Також якщо американські санкції поставлять у невигідне становище компанії Євросоюзу, які торгують з Росією в енергетичному секторі, ЄС готовий протягом кількох днів зробити кроки у відповідь.

"Ми готові", - сказав Юнкер в інтерв'ю європейській студії ARD в Брюсселі.

"Ми повинні захищати свої економічні інтереси по відношенню до США. І ми зробимо це", - наголосив президент ЄК.

Нагадаємо, 2 серпня президент США Дональд Трамп підписав закон про нові антиросійські санкції.

27 липня Сенат США схвалив широкомасштабний законопроект про введення нових санкцій проти Росії, Ірану та КНДР, який був направлений на підпис Трампу. Санкціїпосилюються, зокрема, за російське втручання в президентські вибори 2016 року і агресію проти України.

Очікується, що вони торкнуться і європейських компаній, які беруть участь в енергетичному проекті Росії "Північний потік - 2".

У Берліні відразу висловили незадоволення цими санкціями, а потім і зробили крок до торговельної війни зі США.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme