ЄС продовжив ембарго на постачання зброї до Білорусі

Офіційні представники країн Європейського союзу 20 лютого продовжили ще на рік ембарго на постачання зброї до Білорусі і санкції проти чотирьох громадян

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Повідомляється, що ембарго, яке ввели в 2011 році, не передбачає жодних нових винятків. Під час перегляду режиму санкцій за останні два роки Угорщина домоглася дозволу на постачання в Білорусь біатлонних гвинтівок та інших видів спортивної зброї. В цьому році Будапешт спочатку прагнув зв'язати продовження ембарго з швидким схваленням "Пріоритетів партнерства з Білоруссю" - офіційного документа ЄС, який визначає майбутні відносини союзу з Мінськом в питаннях екології, економічного співробітництва, прав людини та інших питань.

Документ міг бути підписаний в 2018 році, але тоді Литва наполягала на включенні до нього гарантій атомної електростанції, яку Білорусь зводить з допомогою Росії всього в 50 кілометрах від литовської столиці Вільнюса.

Нагадаємо, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що Білорусі може знадобитися ефективна зброя, в тому числі ракетне, якщо НАТО буде розміщувати свою постійну базу в Польщі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #зброя