UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Японського журналіста визволили з полону бойовиків Сирії

Японського журналіста-фрілансера Джумпея Ясуду звільнили після трьох років в полоні бойовиків на півночі Сирії

На відео, записаному на кордоні з Туреччиною, Джумпей Ясуда підтвердив, що зараз перебуває в безпеці, передає Depo.ua з посиланням на ВВС.

"Мене утримували в Сирії 40 місяців, зараз я в Туреччині. Я в безпеці. Дуже дякую", - сказав Ясуда на відео, знятому в міграційному центрі турецького міста Антакія поблизу сирійського кордону.

До міста приїхали японські дипломати, аби підтвердити його особу.

Дружина журналіста, дізнавшись про його звільнення, розплакалася і сказала: "Дякую за те, що молилися за нього і за те, що діяли".

Ясуду доправили літаком до Стамбула, звідки він вирушив до Японії. Увечері в четвер, 25 жовтня, він прибув до Токіо. В інтерв'ю NHK з борту літака журналіст назвав полон "пеклом" і розповів, що нічого не знав про те, що відбувалося у світі за три роки.

Угруповання вимагало за звільнення журналіста $10 млн. Головний секретар Кабінету міністрів Японії Йошіхіде Суґа заперечує сплату викупу. "Такого ніколи не було", - сказав посадовець журналістам.

Неурядова організація "Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини" повідомила з посиланням на неназвані джерела, що журналіста звільнили завдяки фінансовій допомозі Катару та Туреччини.

Катар раніше допомагав у звільненні інших заручників, яких утримували озброєні угруповання в Сирії, зокрема американського журналіста Пітера Тео Кертіса, якого звільнили у 2014 році. Катар заперечує сплату викупів, але владу країни критикували за передачу сотень мільйонів доларів для звільнення 26 громадян Катару, зокрема кількох членів королівської родини, яких викрали в Іраку.

Ясуда раніше потрапляв у полон у 2004 році в Іраку. Тоді його звільнили за кілька днів.

Журналіст зник у червні 2015 року, коли поїхав з Туреччини до Сирії робити репортаж про громадянську війну в країні. За повідомленнями, його тримали в заручниках бойовики угруповання "Хайат Тахрір аш-Шам", пов'язаного з Аль-Каїдою (раніше відоме як "Фронт ан-Нусра").

Владу Японії критикували за те, як країна реагувала на попередні викрадення своїх громадян у Сирії. На початку 2015 року бойовики "Ісламської держави" відтяли голову японському журналісту Кендзі Гото, якого тримали в заручниках. За тиждень до цього ісламісти нібито обезголовили іншого японця Харуну Юкаву.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme