ВООЗ попереджає про новий спалах Еболи у Конго

У Демократичній Республіці Конго зафіксували черговий спалах епідемії лихоманки Ебола, вже померли 130 людей

Про це повідомляють Новини ООН, посилаючись на інформацію Всесвітньої організації охорони здоров'я, передає Depo.ua.

"Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Гебрейесус скликає засідання комітету ВООЗ у зв'язку з новим спалахом Еболи в Демократичній Республіці Конго. Епідемія вже забрала життя 130 осіб. ВООЗ оцінює національні і регіональні ризики поширення Еболи як "дуже високі", але поки не закликає до введення обмежень в торгівлі або транспорті", - повідомляється в інформації.

В ООН інформують, що надзвичайне засідання пройде в середу, 17 жовтня, в штаб-квартирі ВООЗ у Женеві, де члени комітету ухвалять рішення про те, чи представляє спалах Еболи загрозу здоров'ю в міжнародних масштабах. Вони також розроблять рекомендації щодо запобігання подальшому поширенню захворювання.

"Це десятий спалах Еболи в ДРК в останні 40 років. Перше повідомлення про неї в цьому році надійшло з провінції Північний Ківу першого серпня цього року. У перші 10 днів жовтня було підтверджено 39 нових випадків. Також існує небезпека, що інфекція може перекинутися на сусідню Уганду, де шукають притулку жителі охоплених конфліктом районів ДРК. Для запобігання подібного сценарію в ВООЗ посилили спостереження і в прикордонних районах Уганди, Танзанії і Бурунді", - зазначили в ООН.

Нагадаємо, наприкінці вересня щонайменше 100 людей загинули через вірус Еболи в північно-східній частині Демократичної Республіки Конго.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна