UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вакцина Pfizer майже безсила проти "південноафриканського" штаму коронавірусу, – вчені

"Південноафриканський" штам коронавірусної інфекції набагато більш стійкий до вакцини Pfizer / BioNTech
 

Журналіст відділу новин
Вакцина Pfizer майже безсила проти "півд…
Фото: ЕРА

Про це свідчать дані дослідження, проведеного фахівцями Тель-Авівського університету і мережею медичних установ Клаліт, повідомляє Depo.ua з посиланням на видання The Times of Israel.

Зазначається, що у ході дослідження двома експертними групами були проведені аналізи 150 вакцинованих громадян Ізраїлю з позитивним результатом на коронавірус. Так, частка вірусу, який прийшов з південноафриканської сторони, опинилася у вісім разів вище, ніж його частка серед невакцінованого, але інфікованого населення.

За словами професора Аді Стерн, головного автора дослідження, фахівці очікували тільки один випадок південноафриканської варіації вірусу. Отже, подібний тип вірусу, на відміну від британського та вихідного, здатний протистояти дії вакцини.

При цьому Аді Стерн зазначила, що робити остаточні висновки зарано. Для отримання максимально точної інформації необхідно продовжити дослідницьку роботу.

Водночас інше дослідження, проведене концерном Pfizer / BioNTech, свідчить про те, що в Південній Африці вакцина ефективна на 100%.

Нагадаємо, 10 квітня Віктор Ляшко заявив, що перші поставки вакцини Pfizer у рамках COVAX будуть на наступному тижні, однак дата прибуття може зміститися.

Перед цим міністр охорони здоров’я Максим Степанов раніше повідомив, що Україна вже законтрактувала і проплатила майже 14 млн доз вакцин на суму 3,9 млрд гривень, також домовлено постачання 10 млн доз вакцини Pfizer, за які ще не заплачено. 

6 квітня МОЗ та президент України Володимир Зеленський повідомили про укладання міністерством рамкового договору про постачання 10 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 від Pfizer. Водночас ані вартості вакцини, ані чітких термінів її постачання названо не було.

За словами очільника МОЗ Максима Степанова, в Україну 10 млн доз вакцини Pfizer мають поставити впродовж 2021 року, а перші партії нібито почнуть надходити вже найближчими місяцями.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme