UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У США занепокоєні загрозами для іноземних журналістів на Росії

Офіційний Вашингтон висловив глибоке занепокоєння у зв'язку з новим російським законодавством, яке обмежує діяльність іноземних журналістів на території Росії, що, на переконання США, може призвести до переслідування представників ЗМІ

З відповідною заявою виступила в вівторок речниця Державного департаменту США Хезер Ноєрт, передає Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Ми вважаємо це неправильним. Одна з речей, на якій ми багато разів наголошували, це важливість свободи слова. Це включає, в тому числі, свободу слова про те, що може здатися незручним для інших урядів", - прокоментувала речниця Держдепу рішення російської влади обмежити діяльність іноземних журналістів.

Вона підкреслила, що це стосується як союзників і партнерів США, так і країн, з якими Сполучені Штати "мають напружені відносини".

Науерт нагадала, що посол США в Росії Джон Хантсман вже закликав РФ не допустити придушення свободи слова та редакційної незалежності тих, хто прагне вільно працювати в Росії.

За її словами, в Вашингтоні вважають, що нове російське законодавство по іноземних ЗМІ може бути застосовано так само, як і закон про неурядові організації.

Нагадаємо, 15 листопада Державна дума Росії схвалила у третьому читанні закон, згідно з яким ЗМІ, які отримують іноземне фінансування, можуть бути визнані на Росії "іноземним агентом".

16 листопада Міністерство юстиції Росії розіслало у ЗМІ дев'ять листів-повідомлень про їх можливе визнання іноземними агентами.

На російські ЗМІ, в тому числі з часткою іноземного капіталу, закон не поширюється. Рада Федерації схвалила закон на засіданні 22 листопада.

Держдепартамент США заявив, що вивчає російське законодавство щодо зарубіжних засобів інформації, та застеріг Москву від застосування його як інструменту обмеження свободи слова.

25 листопада Путін підписав закон, що дозволяє прирівнювати до іноземних агентів зарубіжні ЗМІ

Довідка: Законопроект дозволить Мін'юсту Росії визнати іноземним ЗМІ будь-яку "структуру", яка знаходиться за кордоном і поширює інформацію. Це формулювання поширюється в тому числі на звичайні сайти та соцмережі.

Якщо така "структура" при цьому отримує гроші від іноземних джерел, то Мін'юст зможе оголосити її іноземним агентом. Ніяких додаткових критеріїв відбору в законі немає. Голова комітету Держдуми з інформаційної політики Леонід Левін заявив, що Мін'юст сам виробить принцип відбору іноземних агентів.

"Ми занепокоєні, що це може призвести до переслідування журналістів, їх затримання та висилки з країни", - зауважила Науерт.

Вона підкреслила, що, з точки зору цивілізованих цінностей, це є фундаментально неправильним. "Ми віримо у право вільно висловлюватися та маємо серйозні занепокоєння щодо дій росіян, спрямованих на те, щоб притиснути свободу ЗМІ", - підкреслила речниця Державного департаменту США.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme