UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Польщі хочуть кидати за грати за слова "польський табір смерті"

Польський Сейм 26 січня схвалив законопроект, що передбачає кримінальне покарання за публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту, у пособництві нацистської Німеччини, військові злочини або злочини проти людяності

Законопроект забороняє використовувати словосполучення "польський табір смерті" при описі концтаборів, що існували на території окупованої Польщі, повідомляє Depo.ua з посиланням на NEWSru.co.il.

Будь-який громадянин країни, а також іноземець, який порушив закон, буде засуджений до виплати штрафу або тюремного ув'язнення строком до трьох років.

Покарання будуть піддані і ті, хто спробує "свідомо применшити відповідальність справжніх винуватців цих злочинів".

Законопроект повинен бути схвалений Сенатом і президентом Польщі, проте вважається, що головна перешкода, обговорення в нижній палаті, він вже подолав.

Відразу після повідомлення про польською законопроекті деякі ізраїльські політики висловилися з цього приводу. Зокрема, співголова партії "Сіоністський табір", лідер партії "А-Тнуа", Ципі Лівні сказала: "Прийнятий в Польщі закон – спроба заперечувати історичні факти і співучасть частини поляків у Катастрофі. Цей закон не тільки не змиває темних плям минулого, але додає нове пляма в сьогоденні. Цей закон не змінить минулого, але він небезпечний для майбутнього".

Міністр транспорту і розвідки Ізраїлю Ісраель Кац підкреслив, що саме зараз, коли світ відзначає День пам'яті жертв Голокосту, в Польщі приймають закон, єдиною метою якого є спроба польських властей піти від історичної відповідальності.

Міністерство закордонних справ Ізраїлю офіційно заявило, що єврейська держава виступає проти цього законопроекту, і просить уряд Польщі внести до нього відповідні поправки. У заяві МЗС йдеться, що "жоден закон не може змінити історичну правду".

Прем'єр-міністр Біньямін Нетаніягу заявив, що виступає категорично проти прийняття цього закону. "Історію не можна змінити, не можна заперечувати Голокост", - написав він у Twitter.

Нетаніягу також зазначив, що доручив ізраїльському послу в Польщі Анни Азарі зустрітися з прем'єр-міністром країни Матеушем Моравецким, щоб висловити незгоду Ізраїлю з законопроектом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme