UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Молдові виник скандал з вакциною Pfizer – замість пенсіонерів щепили родичів лікарів та чиновників

Вакцинація препаратом від Pfizer/BioNTech обернулася скандалом у Молдові – замість пенсіонерів щеплення масово роблять родичам лікарів та чиновникам

Редактор стрічки новин
У Молдові виник скандал з вакциною Pfize…
Фото: newsmaker.md

Про це розповіла президентка Молдови Мая Санду в ефірі місцевого телеканалу Jurnal TV, передає Depo.ua з посиланням на NewsMaker.

"Я розпорядилася, щоб ця вакцина потрапила в будинки для людей похилого віку та для людей старшого віку. Але 688 осіб, які отримали першу дозу, – це чиїсь родичі. Ще 139 – це різні співробітники держструктур", – повідомила вона.

Президентка Молдови вважає таку ситуацію "ганьбою".

"Це ганьба, яка відбиває всяке бажання отримувати інші пожертвування, переконувати виробників, що ми заслуговуємо отримати вакцину. Наприклад, в поліклініці на Ботаніці [сектор Кишинева] 64 дози видали без зазначення категорії, це означає 64 родичам. В Бєльці – 71 дозу вакцини ввели не за списком, в Кантемірі 35 доз дісталися всяким начальникам", – сказала Санду.

Вакцинація проти коронавірусу у Молдові: що відомо

Молдова розпочала вакцинацію від коронавірусу 2 березня. Тоді країна першу партію вакцини AstraZeneca обсягом 21,6 тисяч доз, подаровану Румунією.

19 березня Молдова отримала першу партію з 24,6 тисяч доз вакцини він Pfizer через платформу розподілу вакцин COVAX.

За розкладом вакцинації, у Молдові наразі мають щеплювати тільки медпрацівників, персонал та мешканців будинків для літніх людей, осіб старше 60 років і тих, хто страждає від хронічних захворювань.

Станом на 1 квітня в Молдові вакцинували близько 40 тисяч людей.

Нагадаємо, на початку січня бізнесмен Михайло Бродський заявив, що низка представників влади, серед яких нардепи і деякі топ-чиновники, таємно провезли до України з Ізраїлю вакцини виробництва Pfizer та зробили щеплення проти коронавірусу. Після цього прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив Міністерству охорони здоров'я та Міністерству внутрішніх справ перевірити інформацію, оприлюднену в ЗМІ, щодо можливої підпільної вакцинації препаратами невідомого походження. 

На інформацію про підпільну вакцинацію проти коронавірусу тоді відреагував і президент Володимир Зеленський. Він доручив СБУ та іншим відомствам перевірити цю інформацію. 

Згодом ЗМІ повідомили, що Служба безпеки розслідує ввезення в Україну, зберігання та застосування отруйних або сильнодіючих лікарських засобів під виглядом вакцини Pfizer від COVID-19. Однак наразі про результати цього розслідування нічого не відомо. 

Читайте також: Підпільна вакцинація та довідки: Що і за скільки пропонують у даркнеті

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme