UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Творець "Новачка" пояснив, чому Скрипалі не загинули

Радянський вчений Віл Мірзаянов, який брав участь у створенні хімічних отруйних речовин нервово-паралітичної дії "Новачок", пояснив, чому колишній полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його донька Юлія не загинули

Про це вчений написав у Facebook, повідомляє Depo.ua.

"Хочу остаточно пояснити на ФБ причину нелетальної концентрації новічка на ручці дверей. Судячи з опублікованої схеми флакончика, який використовували терористи, всередині флакончика нагорі був ізольований відсік, де, за словами англійських фахівців, знаходився новічок", - зауважив хімік.

На його думку, для безпечного перевезення флакончика був використаний варіант бінарної зброї. Тобто у верхній ізольованій частині флакончика був один із компонентів для експресного синтезу "Новачка", а не чистий агент.

Перед розбризкуванням слід було проштовхнути голку через цей ізольований відсік і кілька разів струснути флакончик для повного і швидкого синтезу "Новачка".

"Мабуть, поспіхом терорист не став струшувати флакончик багато разів, та й температура повітря була цього дня низькою, що призвело до створення у флакончику... низької концентрації новічка. Таким чином на ручку дверей була нанесена низька, тобто нелетальна концентрація новічка", - написав Мірзаянов.

Як пояснив вчений, коли флакончик знайшла британка Дон Стерджесс, реакція синтезу "Новачка" мала завершитися повністю, тому жінка загинула.

Нагадаємо, будинок колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля в Солсбері вже очищений і буде відкритий для заселення нових мешканців після ремонту.

1 березня англійське місто Солсбері офіційно оголосили очищеним від нервово-паралітичного агента "Новачок"

Довідка. 66-річного Скрипаля разом з дочкою отруїли 4 березня 2018 року.  5 вересня британські прокурори назвали імена двох росіян, яких вважають виконавцями отруєння в Солсбері. Це – Александр Петров та Руслан Боширов.

Журналісти дізналися, що одного з підозрюваних в отруєнні Скрипалів, який називав себе "Русланом Бошировим", насправді звати Анатолій Чепіга. Він – полковник ГРУ і нагороджений званням "Героя РФ".

Другим підозрюваним є військовий лікар і полковник ГРУ РФ Александр Євгенович Мішкін. Журналісти виявили, що він неодноразово їздив в Україну, зокрема під час Майдану 2013 року, і до невизнаної Придністровської республіки.

У лютому цього року дослідницька група Bellingcat повідомила про третього підозрюваного в замаху на Скрипалі і назвала його ім'я - це Денис Сергєєв, співробітника ГРУ, який працював на міжнародному рівні під вигаданим ім'ям Федотова Сергія В'ячеславовича.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme