UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

США скасують "чорний список" країн-біженців

США відмовляються від практики повної заборони на в'їзд в країну біженців з 11 країн

Про це 29 січня повідомили в міністерстві внутрішньої безпеки США, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Замість цього біженці будуть піддаватися більш ретельним перевіркам.

У жовтні 2017 року США в цілому відновили програму прийому біженців, зробивши, однак, виняток для 11 країн, біженці з яких представляють "загрозу національній безпеці країни". Повний список країн до сьогоднішнього дня не був опублікований офіційно. Згідно з інформацією організацій із захисту прав біженців, йдеться про Єгипет, Іран, Ірак, Лівію, Малі, Північну Корею, Сомалі, Південний Судан, Судан, Сирію та Ємен. Крім КНДР, всі ці країни - мусульманські.

Нагадаємо, Білий дім 25 січня опублікував план, згідно з яким близько 1,8 мільйона нелегальних мігрантів отримають можливість здобути американське громадянство.

У січні Трамп під час зустрічі із законодавцями назвав прибуваючих до Америки мігрантів з деяких країн вихідцями зі "смердючої діри", маючи на увазі мігрантів із африканських держав і Гаїті.

У січні 2018 року суд Сан-Франциско заблокував рішення президента США Дональда Трампа про згортання програми, яка захищає від депортації нелегальних мігрантів, що в'їхали в США в дитячому віці.

Як відомо, Трамп скасував DACA у вересні, оголосивши її неконституційною, і зажадав від Конгресу не пізніше 5 березня 2018 року законодавчо визначити статус таких мігрантів, яких в США неофіційно називають "dreamers" ("мрійники"). Інакше ці люди будуть підлягати депортації зі США.

Довідка: DACA була введена в дію попереднім главою Білого дому Бараком Обамою в червні 2012 року президентським указом. Вона надає певним групам нелегальних іммігрантів, які прибули в США у віці до 16 років, захист від депортації на два роки з наступним продовженням і можливістю отримання дозволу на працевлаштування. Права на отримання громадянства США вона не передбачає. Програма зачіпає близько 700 тисяч мігрантів.

Рішення Трампа скасувати програму для "мрійників" викликало різку критику в американському суспільстві, в тому числі серед роботодавців, а також в Республіканській партії, членом якої є президент. Трамп ще під час передвиборної кампанії обіцяв вжити жорстких заходів проти нелегальних мігрантів. Мігрантів з Мексики він огульно називав "насильниками".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme