UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

США готують новий удар по "Північному потоку–2"

У конгресі США пропонують ввести санкції проти трубоукладальних суден та іноземних суб'єктів, які відіграють ключову роль в будівництві газопроводу "Північний потік–2"

Автором законопроекту виступив республіканець Енді Барр, передає Depo.ua з посиланням на російські ЗМІ.

"Даний законопроект забороняє в'їзд в США фізичним особам, які надавали допомогу трубоукладальним суднам проєкту "Північний потік–2", що використовувалися з метою будівництва трубопроводів для експорту певних видів російської енергії", – йдеться на сайті Енді Барра.

Крім того, законопроєкт надасть президенту повноваження накладати санкції на суб'єкти, які "роблять фінансові та страхові послуги трубоукладальним компаніям, що здійснюють підтримку експорту деяких видів російських енергоносіїв".

На думку республіканця Енді Барра, "Північний потік–2" необхідний Росії для поширення свого "шкідливого" впливу в Європі.

Новий законопроєкт конгресмена є супутнім до законопроєкту, раніше внесеного в американський сенат. У липні він був схвалений комітетом сенату США з міжнародних справ.

Нагадаємо, США серйозно розглядають можливість введення санкцій у зв'язку з реалізацією проєкту "Північний потік - 2". Зокрема, 31 липня комітет сенату США з міжнародних справ проголосував за введення санкцій проти проекту "Північний потік-2".

Повідомлялося, що Росія може не встигнути запустити газопровід "Північний потік – 2" і тим самим зірве поставки газу по ньому, якщо не отримає від Данії дозвіл на будівництво в серпні.

У жовтні російські ЗМІ писали, що Данія політично дозволила "Північний потік–2".

Станом на 17 вересня "Газпром" уклав 1989 км газопроводу "Північний потік-2" через дно Балтійського моря, будівництво завершено на 81%.

26 серпня на Росії заявили про фінальний етап укладання "Північного потоку-2".

Довідка: Будівництво "Північного потоку-2" буде проходити через води Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини. Зараз він має дозволи від усіх країн, води яких перетинає, крім Данії. Хоча "Газпром" завершив понад 70% проекту "Північний потік–2", з квітня 2017 року він очікує розгляду заявок від данської влади на прокладку між 147 і 175 км через води цієї країни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme