UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

США, Британія і Канада слідом за ЄС оголосили Китаю санкції

Сполучені Штати, Канада та Велика Британія запровадили санкції проти китайських чиновників та організацій через порушення прав людини
 

Журналіст стрічки новин

Про це йдеться в офіційному повідомленні американського відомства. повідомляє Depo.ua.

"До списку санкцій включені Ван Цзюньчень, секретар Партійного комітету Сіньцзянського виробничо-будівельного корпусу (XPCC), а також Чень Мінгуо, директор Бюро громадської безпеки Сіньцзяня (XPSB)", – йдеться в повідомленні.

При цьому уточнюється, що обидва високопоставлені посадовці покарані на підставі Глобального акту Магнітського про притягнення до відповідальності через серйозні порушення прав людини та корупцію.

У Мінфіні США підкреслили, що влада Китаю переслідуватиметься й надалі, допоки в Сіньцзяні триватимуть свавільні затримання, тортури й порушення прав уйгурів та представників інших етнічних меншин. У міністерстві також зауважили, що санкції США проти китайських посадовців вводяться слідом за рішенням ЄС та Великої Британії щодо рестрикцій проти цих та інших осіб.

Держсекретар США Ентоні Блінкен у Twitter заявив про запровадження санкцій проти двох посадових осіб КНР в рамках глобальних санкцій у зв'язку з серйозними порушеннями прав людини в Синьцзяні.

"Ми об'єднані з Великою Британією, Канадою та ЄС у просуванні відповідальності для тих, хто зловживає правами людини", – написав він.

У заяві на сайті британського уряду йдеться, що країна вперше запровадить заморожування активів та заборони на виїзд проти чотирьох чиновників Китаю, а також органу безпеки Синьцзяна, відповідно до глобального режиму санкцій з прав людини за системні порушення проти уйгурів та інших меншин.

"Не можна ігнорувати докази поширених порушень прав людини в Синьцзяні, включаючи масові затримання та стеження, повідомлення про катування та примусову стерилізацію", - заявив глава МЗС Британії Домінік Рааб.

Також про персональні санкції щодо кількох китайських посадовців повідомили у МЗС Канади через порушення владою КНР прав мусульманських меншин, запровадила також Канада, .

"Канада оголошує про запровадження нових санкцій щодо чотирьох посадовців та юридичної особи через участь у серйозних та систематичних порушеннях прав людини в Сіньцзян-Уйгурському автономному окрузі. Ці заходи вживаються за погодженням із США та Великою Британією й у солідарності з ЄС", – наголосили у МЗС.

У канадському відомстві зазначили, що дедалі більше доказів вказують на систематичні порушення прав людини, які чинять органи влади Китаю. "Йдеться про масові свавільні затримання понад 1 млн уйгурів та членів інших мусульманських меншин через їхню релігію та етнічну приналежність, а також про політичне "перевиховання", примусову працю, тортури й насильницьку стерилізацію", - зауважили у міністерстві.

Нагадаємо, у липні 2020 року Адміністрація президента США Дональда Трампа запровадила обмежувальні заходи проти 11 китайських компаній за їхню причетність до порушень прав уйгурів. У розташованому на заході Китаю Сіньцзян-Уйгурському автономному окрузі офіційний Пекін вдається до масових затримань, примусової праці та інших порушень щодо представників мусульманської меншини уйгурів.

У лютому цього року правозахисні організації закликають бойкотувати Олімпіаду-2022 в Пекіні.

Напередодні у ЄС звинуватили китайських чиновників у масових затриманнях представників мусульманської меншини – уйгурів та порушеннях прав людини в провінції Сіньцзянь та запровадили перші санкції проти Пекіна, з часів ембарго на продаж зброї 1989 року після розстрілів демонстрантів на площі Тяньаньмень.

У свою чергу,  Китай відповів на санкції ЄС.

Довідка: Правозахисні організації заявляють, що Китай утримує більше мільйона уйгурів та людей з інших груп мусульманських меншин у таборах у Синьцзяні. Уряд Китаю звинуватили у проведенні примусових стерилізацій щодо уйгурських жінок та відокремленні дітей від їх сімей. Розслідування містять свідчення примусової праці та систематичного зґвалтування, сексуального насильства та тортур затриманих.

Китай заперечує звинувачення, стверджуючи, що табори – це засоби "перевиховання", які використовуються для боротьби з тероризмом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme