UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Список "друзів Путіна" нададуть Конгресу до кінця січня

Білий дім до кінця січня представить Конгресу США "Кремлівську доповідь" - перелік високопоставлених російських чиновників і бізнесменів, близьких до російської влади

Таку інформацію надав колишній головний координатор санкційної політики Держдепартаменту США, експерт вашингтонського Atlantic Council Деніел Фрід російському виданню Коммерсант, передає Depo.ua.

За словами Фріда, потрапляння в цей список не означає, що проти цих конкретних людей будуть автоматично запроваджені санкції.

"Припускаю, що фігуранти цього переліку не відразу зіткнуться з практичними наслідками - наприклад, фінансовими. Проте сам факт потрапляння в цей список збільшує ризик того, що в майбутньому проти його фігурантів будуть запроваджені санкції", - сказав він.

"У самому законі (CAATSA) не сказано, що ця доповідь ляже в основу нового санкційного списку. Але я не стану приховувати той факт, що багато членів Конгресу США хотіли б використовувати його саме таким чином", - пояснив Фрід.

У відповідь на питання про можливість включення в "Кремлівську доповідь" глав МЗС і Міноборони Росії Сергія Лаврова і Сергія Шойгу Фрід сказав, що це "не відповідало б призначенню доповіді".

За його словами, в список можуть потрапити люди "з близького кола президента, причетні до протизаконних схем і дій".

"Кілька таких людей уже внесені владою США до санкційного списку - я говорю, наприклад, про [бізнесменів] Геннадія Тимченко і Аркадія Ротенберга", - уточнив фахівець.

"Ця доповідь - відповідь США, і перш за все американського Конгресу, на те, що сталося в 2016 році, коли Росія втрутилася в наші вибори. І не тільки в наші, а й в політичні процеси в Європі. Він також в цілому відображає занепокоєння американських законодавців діями Росії на зовнішньополітичній арені, включаючи її політику щодо України", - пояснив Фрід.

У разі, якщо стосовно фігруантов списку будуть запроваджені санкції, то, крім заборони на в'їзд в США, вони втратять доступ до банківських рахунків, якщо трансакції банку, що зберігає їх заощадження, йдуть через США.

Фрід пояснив, що це може стосуватися і європейських банків.

"Якщо той чи інший європейський банк здійснює операції з залученням фінансової системи США, то може торкнутися і його. Як правило, якщо влада США вносить людину в SDN (Specially Designated Nationals List - список громадян особливих категорій) вона втрачає доступ до послуг більшості західних банків. Така практика", - розповів Фрід.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme