UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Siemens підписав великий контракт з Росією після скандалу з турбінами в Криму

Німецький концерн Siemens підписав перший великий контракт з Росією після скандалу з турбінами, що опинилися в Криму

Компанія поставить три турбіни для електростанції в Нижньокамську, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Siemens 18 грудня підписав контракт на будівництво в Нижньокамську парогазової електростанції потужністю 495 МВт. Вартість угоди - 380 млн євро.

Контракт в Мюнхені підписали президент Siemens в Росії Дітріх Меллер і генеральний директор ПАТ "Нижнекамскнефтехим" (група компаній "Таїф") Азат Бікмурзін в присутності заступника прем'єр-міністра Баварії Ільзе Айгнер, президента Татарстану Рустама Мінніханова і головного керуючого Siemens Джо Кезера.

Згідно з контрактом, Siemens поставить дві газові турбіни SGT5-2000Е і одну парову турбіну ST-600, а також обладнання для розподілу енергії. Субпідрядником виступить турецька будівельна компанія ENKA.

Очікується, що "Нижнекамскнефтехим" також укладе з Siemens сервісну угоду на 13 років.

Електростанція має бути запущена до травня 2021 року. Передбачається, що вона буде працювати на синтетичному газі - побічному продукті нафтохімічного виробництва компанії "Нижнекамскнефтехим".

Siemens є генеральним підрядником, тому "компанія буде зберігати повний контроль над постачанням і установкою обладнання".

Це перший великий контракт Siemens в Росії після того, як турбіни німецького концерну опинилися в анексованому Росією Криму. Зараз у зв'язку з цим тривають судові розгляди.

Нагадаємо, 14 грудня Арбітражний суд Москви відмовився за позовом німецького концерну Siemens повернути турбіни, які були незаконно відправлені до Криму.

Siemens попросив Арбітражний суд Москви повернути дочірньому підприємству "Сіменс технології газових турбін" продані "Технопромекспорт" і згодом поставлені в Крим газові турбіни.

Довідка: 5 липня у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Росія в обхід санкцій Заходу доставила в тимчасово окупований Крим турбіни для електростанцій, виготовлені німецькою компанією Siemens.

Після цього Німеччина попередила Росію про ускладнення політичних відносин між двома країнами через порушення санкцій, в тому числі доставку до Криму чотирьох газових турбін, що поставляються до Росії Siemens.

24 липня стало відомо, що німецька компанія Siemens може провести кадрові перестановки через скандал з постачанням турбін компанії в окупований Росією Крим.

26 липня посли держав-членів ЄС погодилися розширити антиросійські санкції після того, як Росія доставила на територію окупованого Криму турбіни виробництва німецького концерну Siemens.

4 серпня ЄС розширив санкції проти Росії через постачання турбін Siemens до анексованого Криму.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme