ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Росію внесли в список країн, які не борються з корупцією

Росію включили в список країн, влада яких не вживають необхідних заходів для боротьби з підкупом іноземних осіб

Depo.Світ
12 вересня 2018 22:13
ФОТО: depo.ua

Про це стало відомо з доповіді "Експорт корупції" Transparency International, передає Depo.ua із посиланням на Lenta.ru.

Як відзначають експерти, з 2014 по 2017 рік в Росії не було порушено жодної кримінальної справи про підкуп іноземних посадових осіб. Більш того, в законодавстві навіть не передбачено покарання за обіцянку або пропозицію хабара.

"У Росії є серйозні досягнення в області забезпечення відкритості правосуддя (велика частина країн з доповіді навіть не публікують судові рішення в інтернеті). Але щодо боротьби з іноземним хабарництвом з боку російських компаній немає ніякого прогресу, і непомітно, щоб у керівництва країни був хоч якийсь інтерес у вирішенні цієї проблеми", - пояснив юрист "Трансперенсі Інтернешнл - Росія" Григорій Машанов.

У списку країн, що не борються з корупцією, також виявилися Японія, Південна Корея, Польща, Туреччина, Китай та інші. Цим державам рекомендовано публікувати у відкритому доступі дані про справи, пов'язані з корупцією за кордоном, сприяти транскордонним розслідувань і забезпечувати прозорі правила застосування покарань.

Нагадаємо, що Росія намагалася "підкупити" члена ПАРЄ приватним літаком.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ