Ракета Delta IV з розвідувальним супутником стартувала з бази ВПС США в Каліфорнії

Американська компанія United Launch Alliance здійснила запуск важкої ракети-носія Delta IV Heavy з секретним супутником Національного управління військово-космічної розвідки США

Трансляція старту з бази ВПС США Ванденберг здійснювалась на сайті ULA, передає Depo.ua.

Пуск відбувся з затримкою на п'ять хвилин о 11:10 за часом Західного узбережжя США (21:10 за київським часом).

"Підтверджуємо відділення двох прискорювачів. Це сталося через чотири хвилини після старту", - уточнили в центрі управління польотом під час трансляції. Перша фаза місії пройшла успішно, через шість хвилин після пуску трансляція була перервана через секретності. Відправку супутника в космос неодноразово переносили. В останній раз це сталося 21 грудня минулого року.

Діяльність НУВКР, контролюючого розвідувальні супутники США, суворо засекречена. Офіційної інформації про призначення супутника, який планується запустити на орбіту, і про його вартість немає. Назва апарату також не наводиться. Офіційно місія з виведення супутника на орбіту позначена кодом NROL-71.

Delta IV Heavy є модифікованою важкою версією звичайної ракети-носія Delta IV. Вона оснащена двома додатковими прискорювачами, які кріпляться з боків до основного сегмента. Ракета здатна виводити на геостаціонарну орбіту вантаж масою до 14,2 тонни, на низьку навколоземну орбіту - до 28,8 тонни.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна