UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Радіаційний вибух на Росії: Норвегія каже про два вибухи

Вибух, який 8 серпня забрав життя п’ятьох російських вчених при випробуванні ракетних двигунів, супроводжувався другим вибухом через дві години, який став імовірним джерелом сплеску радіації

Про це заявило норвезьке агентство з моніторингу заборони ядерних випробувань Norsar, передає Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

зазначається, що другий вибух, виявлений лише інфразвуковими датчиками тиску повітря, а не сейсмічними спостереженнями, які сприймають рухи в землі, ймовірно, був від повітряної ракети, що працює на радіоактивному паливі.

Російське державне ядерне агентство "Росатом" 10 серпня заявило, що аварія пов'язана з "ізотопними джерелами живлення", але не надало більше інформації.

"Росатом" визнав, що п’ять його робітників загинули під час вибуху 8 серпня біля Білого моря на крайній півночі Росії в Архангельській області. Повідомлялося також про вбивство двох військових.

Існує суперечлива інформація про наслідки аварії. Міністерство оборони Росії спочатку заявило, що фонове випромінювання залишається нормальним, тоді як державне погодне агентство відзначає, що рівень радіації підвищився.

Департамент ядерної безпеки та охорони довкілля Норвегії (DSA) 15 серпня заявив, що виявив крихітні кількості радіоактивного йоду в повітрі на півночі країни через кілька днів після вибуху при випробуванні ракетного двигуна у Росії.

"Ми зареєстрували два вибухи, з яких останній збігся у часі з повідомленням про збільшення рівня радіації", – заявила Reuters керівник Norsar Енн Строймен Лікке, додавши, що він, ймовірно, походить від палива ракети.

"Обидва вибухи були зареєстровані на нашій інфразвуковій системі. Перший також був зафіксований сейсмологією", – додала вона.

Нагадаємо, 8 серпня внаслідок вибуху реактивного двигуна рідинної ракети на полігоні під Архангельськом, що на Росії, дві людини загинули, ще 15 поранені.

Після цього повідомлялося, що тонни вкрай токсичної речовини могли потрапити у води Білого моря.

Згодом у "Росатомі" повідомили про загибель п'ятьох співробітників в результаті вибуху на військовому полігоні в Архангельській області.

10 серпня стало відомо, що вибух і радіаційний викид на півночі Росії, при якому загинули співробітники "Росатому" і Міноборони, могли статися під час випробування крилатої ракети з ядерною установкою.

15 серпня повідомлялося, що російська влада розповсюджує у ЗМІ неповну інформацію щодо рівня радіаційного забруднення після вибуху на військовому полігоні в Архангельській області.

В організмі медика, який лікував потерпілих, виявили радіонуклід.

Російські лікарі на умовах анонімності розповіли, що у російському федеральному медичному центрі імені Бурназяна в Москві заявили, що медик, який надавав допомогу постраждалим під час вибуху ракети під Сєвєродвінськом, а потім у його організмі виявили радіоактивний цезій-137, сам винен, бо "просто наївся фукусімських крабів у Таїланді!"

За даними ЗМІ, з зараженими постраждалими контактували 90 людей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme