UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Протести проти лауреата Нобелівської премії миру забрали життя близько 70 людей

Внаслідок заворушень у Ефіопії, які розпочались з протестів проти прем’єра, цьогорічного лауреата Нобелівської премії миру Абія Ахмеда Алі, загинули 67 людей

Про це передає Depo.ua з посиланням на The Guardian.

За словами начальника регіональної поліції, серед жертв є п’ятеро поліцейських. 

Масові акції почались після того, як відомий місцевий активіст Джавар Мухаммед звинуватив прем’єра у диктаторських діях та припустив, що може взяти участь у наступних виборах, у якості конкурента Абія Ахмеда.

Зростанню кількості жертв також сприяли подальші звинувачення активіста щодо спроб силовиків організувати напад на нього. 

Наразі Міноборони Ефіопії заявило, що кидає сили у сім міст для врегулювання ситуації.

Нагадаємо, лауреатом Нобелівської премії миру за 2019 рік став очільник ефіопського уряду Абій Ахмед Алі.

23 жовтня щонайменше 25 людей загинули у сутичках між силами безпеки Ефіопії та активістами на півдні країни.

Довідка: Минулого року до влади в Ефіопії прийшов прем'єр-міністр Абій Ахмед, який пообіцяв провести демократичні реформи. Незабаром після цього активісти сідамо звернулися з проханням провести референдум, щоб отримати власний офіційно визнаний регіон.

Згідно з конституцією, влада Ефіопії повинна провести референдум протягом року з часу звернення будь-якої етнічної групи, яка бажає сформувати окрему адміністративну одиницю. Дедлайном для проведення референдуму був четвер, 18 липня. Однак влада не організувала його проведення вчасно. Цьому передував складний перехідний період після першого року Абія при владі, а також хвиля етнічних сутичок та спроба місцевого перевороту.

Сутичок великого масштабу вдалося уникнути, після того як опозиція сідамо домовилася із владою про перенесення проголошення свого регіону і проведення референдуму через п'ять місяців. Але народи сідамо не сприйняли такий компроміс, що призвело до акцій протесту і сутичок.

Сідамо є п'ятою за розміром етнічною групою Ефіопії, що становить близько 4% населення. Всі чотири більші громади мають власні регіони у складі федеративного устрою Ефіопії, влаштованого за етнічним принципом. Більшість представників сідамо - фермери, які вирощують каву.

Ефіопія - одна з найбільших та найбільш густонаселених країн Африки. Населення країни становить близько 85 млн людей. Зона Сідамо є одним з провідних регіонів з виробництва кави в Ефіопії, що є однією з найважливіших статей економіки країни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme