UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Прем'єр Японії на камеру поїв морепродукти з Фукусіми, щоб підтвердити їх безпечність

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда разом з кількома міністрами на камеру скуштував морепродукти, виловлені біля префектури Фукусіма, щоб показати, що вони безпечні. Побоювання виникли через скидання води з АЕС "Фукусіма" в океан

Прем'єр Японії на камеру поїв морепродук…
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда

Про це пише Kyodo News, передає Depo.ua.

У соцмережах прем'єра опублікували відео, як він їсть сашимі — тонко нарізане сире філе морепродуктів. Після зустрічі в офісі прем'єра міністр економіки Японії Ясутосі Нісімура, відповідальний за ядерну політику, заявив, що Кішіда обідав морським окунем, камбалою та восьминогом, виловленими у Фукусімі.

Сам прем'єр закликав підтримати "безпечні та смачні японські морепродукти".

Цей обід урядовців, очевидно, був спрямований на те, щоб розвіяти занепокоєння щодо можливого негативного впливу скинутої води з АЕС "Фукусіма" на здоров’я людей та репутаційної шкоди рибним продуктам із районів навколо цієї префектури.

Міністр Нісімура зазначив, що "потрібно інформувати людей як вдома, так і за кордоном" про безпеку морепродуктів, виловлених у морі поблизу ядерного комплексу "Фукусіма".

Нагадаємо, 24 серпня Японія почала скидати очищену воду з АЕС "Фукусіма" в океан. Це необхідно для виведення станції з експлуатації через понад 12 років після того, як вона була зруйнована землетрусом і цунамі. Коли у 2011 році на трьох енергоблоках "Фукусіми" розплавилося ядерне паливо, станцію охолоджували морською водою. Досі у понад 1000 резервуарах зберігається 1,34 мільйона тонн цієї води.

Щоб спустити воду в океан, її обробили за допомогою системи, яка здатна видалити більшість радіонуклідів, окрім тритію. Тому, окрім цього, воду з АЕС розбавляють ​​морською водою у концентрації 1 до 40 та скидають через підводний тунель 1 кілометр від станції. Перший етап передбачає скидання близько 7800 тонн очищеної води впродовж 17 днів. Загалом процес триватиме близько 30 років або довше.

Перед початком скидання МАГАТЕ зробило висновок, що такий план скидання води відповідає світовим стандартам безпеки та матиме "незначний" вплив на людей і навколишнє середовище.

Утім, низка країн-сусідів Японії, екоактивісти та рибалки висловили занепокоєння. На тлі початку скидання води в Японії та ще низці країн відбулися акції протесту.

Китай у відповідь повністю заборонив імпорт морепродуктів з Японії. Утім, його звинуватили в лицемірстві та використанні інциденту для розпалювання антияпонських настроїв: учені відзначили, що атомні електростанції Китаю випускають стічні води з вищим рівнем тритію, ніж у викидах "Фукусіми". Японія на засіданні G20 подала скаргу Китаю через заборону імпорту японських морепродуктів.

Перші проби морської води, взяті навколо японської АЕС "Фукусіма" після скидання очищеної води зі станції, виявилися безпечними. Концентрація тритію там була нижчою за межу виявлення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme