UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Посол ЄС запропонував співпрацювати з Росією у захисті персональних даних

Посол ЄС у Москві Маркус Едерер закликав до розширення взаємодії з Росією у таких галузях, як мобільний зв’язок 5G та захист персональних даних

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Financial Times, передає Depo.ua.

Едерер закликає "прагматично" рухатися до "посиленої координації" з Росією задля боротьби з "євразійською конкуренцією", оскільки вплив Китаю в цьому регіоні зростає, йдеться у внутрішній дипломатичній записці ЄС, написаній ним.

Едерер стверджує, що його ідеї можуть бути реалізовані "без будь-якого всебічного політичного партнерства".

"ЄС може втратити все, ігноруючи тектонічні стратегічні зрушення в Євразії", - йдеться в документі, датованому 3 вересня і адресованому директору з Азіатсько-Тихоокеанському регіону Європейської служби зовнішніх дій, а також керуючому служби щодо Європи і Центральної Азії.

"Вибіркова співпраця не тільки з Китаєм, але і з Росією, - необхідна умова бути частиною гри".

Едерер - один із найвищих послів ЄС - каже, що ідеї є відповіддю на прохання до його делегації проконсультуватися із "зацікавленими сторонами ЄС" та повідомити про те, як взаємодіяти з Росією, "враховуючи політичне середовище, але також природне значення Росії для зв'язку між ЄС та Азією".

Дипломати кажуть, що доповідь ще не обговорювалася.  У документі пропонується п'ять сфер співпраці з РФ - Арктика, цифрові технології, Євразійський економічний союз, регіональна інфраструктура та спільна політика "Північного виміру" між ЄС, Росією, Норвегією та Ісландією - для "ефективної взаємодії з конкретних, технічних питань" з Росією.

Мета полягає в тому, щоб створити "основу для обміну з Росією в інтересах ЄС" за участю європейських бізнесменів і представників комісій парламенту.

У Росії існують "можливості" для таких європейських компаній, як Nokia та Ericsson, йдеться у документі. Зазначається, що китайський Huawei "збільшує свою популярність на російському ринку телекомунікацій", орендуючи великі потужності в російських центрах обробки даних та підписуючи угоду про розвиток 5G з російською МТС.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook