UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Отрута для мисливських стріл змусила сперматозоїди частіше бити хвостами

Вчені з Університету Міннесоти виявили, що з'єднання, традиційно використовується африканцями для отруєння стріл, оборотно паралізує здатність до запліднення сперматозоїдів

Відповідна стаття опублікована в Journal of Medicinal Chemistry, передає Depo.ua.

Автори роботи вперше вивчили вплив на сперматозоїди уабаїну (C29H44O12), отрути, що викликає зупинку серця і традиційно використовуваного африканцями на полюванні і в війні. Його отримують з рослин Acokanthera schimperi і Strophanthus gratus. Нанесений на наконечник стріли, він викликає у жертви судоми, прискорене серцебиття і часто серцевий напад.

Раніше його вже використовували як ліки при дуже низькому кров'яному тиску і нерегулярному серцебитті - як стимулятора роботи серцево-судинної системи.

Отрута діє, блокуючи альфа-компонент ферменту під назвою "натрій-калієвий насос". В здоровому організмі цей фермент переносить іони калію в клітину, а натрію - назовні її.

При цьому натрій-калієвий насос є не тільки в серцевих клітинах, а й у сперматозоїдах. Однак там її альфа-компонент відноситься до типу чотири - не зустрічав більш в ні в яких відомих клітинах людського організму. Дослідники штучно модифікували структуру молекул уабаїну так, що він блокував тільки четвертий тип альфа-компоненти натрій-калієвої аденозінтріфосфатази, але при цьому "залишав у спокої" всі інші типи - тобто всі клітини, крім сперматозоїдів.

Змінену таким чином отруту вводили щурам з їжею. Самці щурів не показали ніяких ознак отруєння - серце і судини у них працювали нормально. Зате рухливість сперматозоїдів була знижена на 50 відсотків. Зупинивши роботу ферменту, отрута викликала гіперстимуляцію скорочень джгутика, за рахунок якого пересувається сперматозоїд. Тому їх рухливість в спермі щурів впала настільки значно. У людини особина з такою зниженою рухливістю сперматозоїдів буде в більшості випадків не здатна запліднити особину протилежної статі.

Дослідники відзначають, що від дослідів на щурах - нехай і цілком успішних - до сертифікації чоловічих контрацептивів в таблетках велика дистанція. Мають бути клінічні випробування - спочатку розширені на тварин, а в разі їх успіху і на добровольцях-людях.

Проте підхід виглядає перспективним. На відміну від інших засобів, які пропонувалися в якості чоловічих контрацептивів, мова йде про суто тимчасово і повністю оборотному ефекті. Сперматозоїди в організмі оновлюються порівняно швидко, і просте припинення прийому модифікованого уабаїну призведе до швидкого відновлення їх рухливості.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme