ООН закликає Таджикистан заборонити перевірку на незайманість

Комітет ООН проти дискримінації жінок закликав владу Таджикистану заборонити тести на незайманість перед вступом у шлюб. В ООН вважають, що в цій болючій і принизливої ​​практиці немає медичної необхідності

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Радио Озоди".

У рекомендаціях Комітету ООН проти дискримінації жінок уряду Таджикистану, які були опубліковані 12 листопада, говориться, що "поправки до Сімейного кодексу Таджикистану про обов'язкове медичне обстеження наречених, часто використовується для проведення тестів на незайманість, що нерідко призводить до самогубства".

Згідно з поправками, які були прийняті в 2016 році, перед укладенням шлюбу, молоді люди в обов'язковому порядку повинні проходити безкоштовне медичне обстеження, здавати кров. Органи ЗАГС не мають право укладати шлюби без пред'явлення таких меддовідок.

Правозахисники і експерти ООН вважають, що "інститут незайманості" є шкідливою традицією і "незайманість не може залишатися індикатором, що визначає честь людини в 21 столітті, так як він бореться з фундаментальним правом жінки - бути вільною у своєму виборі".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна