UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Нові санкції проти Росії: ЄС протидіятиме "сірому" імпорту

Європейський Союз ухвалив 12-й пакет санкцій проти Росії, який включає як економічні заходи, так і індивідуальні обмеження

Нові санкції проти Росії: ЄС протидіятим…

Про це повідомляє пресслужба Європейської Ради, передає Depo.ua.

"У цьому 12-му пакеті ми пропонуємо потужний набір нових списків і економічних заходів, які ще більше послаблять російську військову машину. Наше повідомлення чітке, як я вже заявляв, коли очолював неформальну Раду із закордонних справ у Києві: ми залишаємось непохитними у своїй відданості Україні та продовжуватимемо підтримувати її боротьбу за свободу та суверенітет", — заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Так, ЄС накладає заборону на прямий чи непрямий імпорт, купівлю або перевезення алмазів з Росії. Ця заборона поширюється на алмази походженням з Росії, алмази, що експортуються з Росії, алмази, що прямують транзитом через Росію, і російські алмази, оброблені в третіх країнах.

Пряма заборона поширюється на непромислові природні та синтетичні діаманти а також ювелірні вироби з діамантами. Заборони будуть вводитися поетапно в період з 1 січня по 1 вересня 2024 року. Це виправдано необхідністю розгорнути механізм відстеження, який унеможливить обхід обмежень.

Крім того, новий санкційний пакет вимагає від експортерів ЄС включити до контрактів заборону на реекспорт до Росії та реекспорт для використання в Росії особливо чутливих товарів і технологій під час продажу, постачання, передачі чи експорту до третіх країн, за винятком країн-партнерів.

Стаття стосується заборонених предметів, які використовуються в російських військових системах, знайдених на полі бою в Україні або критичних для розробки, виробництва чи використання цих російських військових систем, а також авіаційних товарів і зброї. 

Також Єврорада додала 29 нових організацій до списку тих, хто безпосередньо підтримує військово-промисловий комплекс Росії у її загарбницькій війні проти України. Вони підпадають під жорсткіші експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного використання, а також товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню оборони та сектор безпеки. Деякі з цих 29 організацій належать до третіх країн, залучених до обходу торговельних обмежень, або є російськими організаціями, залученими до розробки, виробництва та постачання для військово-промислового комплексу Росії.електронні компоненти

Крім того, сьогоднішнє рішення розширює список заборонених товарів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки, включаючи: хімічні речовини, літієві батареї, термостати, Двигуни та серводвигуни постійного струму для безпілотних літальних апаратів, верстати та частини машин.

ЄС запровадив додаткові обмеження на імпорт таких товарів як чавун і шпігель, мідний дріт, алюмінієвий дріт, фольга, труби. Вводиться нова заборона на імпорт зрідженого пропану (LPG) з 12-місячним перехідним періодом.

Дію заборони на транзит, яка зараз діє для товарів і технологій подвійного призначення, що експортуються з ЄС до третіх країн через територію Росії, буде продовжено до всіх товарів, які були знайдені на полі бою в Україні.

Сьогоднішнє рішення містить заборону російським громадянам володіти, контролювати чи займати будь-які посади на керівні органи юридичних осіб, організацій або органів, що надають гаманець для криптовалютних активів, послуги з рахунків або зберігання російським особам і резидентам. Існуючу заборону на надання послуг буде розширено, щоб також включати надання програмного забезпечення для управління підприємствами та програмного забезпечення для промислового проектування та виробництва.

ЄС вводить вимоги щодо сповіщення для переказу коштів за межі ЄС будь-якою юридичною особою, заснованою в ЄС, яка належить або контролюється юридичною особою, заснованою в Росії, або російським громадянином або фізичною особою, яка проживає в Росії.

Рада запроваджує жорсткіші правила відповідності, щоб підтримати впровадження обмеження цін на нафту та придушити обхід санкцій. Крім того, посилений механізм обміну інформацією дозволить краще ідентифікувати судна та організації, які забезпечують незаконне приховування походження або призначення вантажу та маніпуляцій з AIS під час транспортування російської сирої нафти та нафтопродуктів.

Сьогоднішнє рішення додає Швейцарію до списку країн-партнерів, які застосовують набір обмежувальних заходів щодо імпорту чавуну та сталі з Росії, і набір заходів контролю імпорту, які практично еквівалентні тим, що застосовуються в ЄС. Воно також подовжує періоди згортання для імпорту певних сталевих виробів.

Окрім того, Єврорада вирішила включити до списку значну кількість додаткових фізичних та юридичних осіб.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme