UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Ніж у спину: В уряді Польщі заявили про безстрокове ембарго на продукцію з України

Заборона на ввезення української продукції до Польщі буде безстроковою, тому українсько-польський кордон буде закритим. Ембарго діятиме попри лист від Європейської Комісії з вимогою зняти його

Ніж у спину: В уряді Польщі заявили про…
Чеслав Секерський

Про це на пресконференції сказав міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський, передає Depo.ua.

Таке рішення ухвалили попри лист Європейської комісії із вимогою скасувати безстрокове ембарго на безмитний імпорт деяких сільськогосподарських товарів до Польщі.

Секерський заявив, що розмови з фермерами та напрацювання рішень — це "дуже важливо". Однак юридичне оформлення всіх вимог польських фермерів потребує часу. Він наголосив, що підстав вважати, що його обіцянки не виконають, немає, однак вимоги мають адаптувати до чинного законодавства Польщі і ЄС.

Раніше польський міністр казав, що країна не скасує ембарго на українське зерно, поки на рівні Європейського Союзу не узгодять умови, які його замінять.

Серед вимог Польщі — субсидії на кукурудзу, які має ухвалити ЄС. Також для польських фермерів хочуть зберегти кредити під низькі відсотки й звільнити їх від підвищення податків.

Зазначимо, у вересні 2023 року Єврокомісія вирішила не продовжувати обмеження щодо української продукції. Натомість Україна зобов’язалася затвердити контроль за експортом чотирьох груп товарів — пшениці, кукурудзи, ріпаку й соняшнику, — щоб запобігти ринковим спотворенням у сусідніх країнах.

Проте це все одно не влаштувало Угорщину, Польщу та Словаччину. Вони втрьох оголосили, що попри рішення Єврокомісії односторонньо продовжують заборону на імпорт українського зерна.

Тож Україна подала позови до Світової організації торгівлі (СОТ) з вимогою провести консультації зі Словаччиною, Польщею та Угорщиною. Речник польського уряду Пйотр Мюллер заявив, що попри ці позови його країна не змінить позиції щодо ембарго на українську агропродукцію.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme